Październik 10, 2017

BETON ARCHITEKTOWNICZNY W ŁAZIENCE

Beton architektoniczny ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Ludzie projektując swoje mieszkanie w stylu industrialnym decydują się właśnie na ten materiał. Jest stosunkowo tani, wytrzymały oraz wygląda niesamowicie.

Czym dokładnie jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny wykonany jest z takich samych składników jak zwykły beton, czyli z cementu, kruszywa oraz wody. Od standardowego betonu odróżnia go receptura mieszanki betonowej, a dokładniej rodzaj użytego cementu. Tworząc beton architektoniczny używa się cementu hutniczego.

Znaczenie ma również uziarnienie piasku użytego do wykonania mieszanki betonowej. Kruszywo powinno być okrągłe lub foremne.

Tworząc beton architektoniczny do mieszanki dodaje się dodatkowe domieszki chemiczne. Pomagają one uzyskać dobrą plastyczność oraz urabialność.

Beton architektoniczny w łazience

Beton wydaje się być stworzony do wykorzystania w łazience. Materiał ten nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki oraz malowania. Czysty, surowy beton wygląda pięknie oraz nowocześnie. Ze względu na swój industrialny wygląd coraz więcej osób wybiera go zamiast zwykłych, standardowych kafelek. Prócz zalet wizualnych beton ma również bardzo praktyczne zastosowanie. Ze względu na bardzo gładką nawierzchnię oraz brak fug na powierzchni betonu z wielkim trudem zbiera się jakikolwiek brud oraz kurz.

Z tej racji beton architektoniczny najczęściej kładzie się na ścianie w kabinie prysznicowej. To świetna alternatywa dla kafelek, na których bardzo łatwo gromadzi się brud oraz osady z mydła. Sytuacja wygląda analogiczne w przypadku umywalki, przy której często myjemy ręce oraz twarz.

Projektując nowoczesną łazienkę nie każdy chce w pełni urządzać ją w stylu industrialnym i w każdym możliwym miejscu kłaść beton. Ten materiał stawia na surowość i nowoczesność. Wielu ludzi z pewnością chce w tym miejscu stworzyć miejsce relaksu oraz komfortu. Warto więc wspomnieć o tym, że beton architektoniczny to nie tylko ściany. Ma on zastosowanie dosłownie wszędzie. Na rynku możemy znaleźć mydelniczki lub inne elementy wyposażenia wykonane właśnie z tego materiału. Wspomniana mydelniczka to doskonały przykład na zastosowanie betonu. Inne materiały, takie jak na przykład plastik czy metal bardzo łatwo się brudzą i dosłownie po kilku dniach używania będziemy mogli dostrzec osady powstałe na skutek używania mydła. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku mydelniczki wykonanej z betonu architektonicznego. Tak jak wspominaliśmy wcześniej – bardzo ciężko się on brudzi, dzięki czemu mydło nie pozostawi żadnych śladów po użyciu. Wystarczy raz na jakiś czas opłukać mydelniczkę zimną wodą.

Ciekawą propozycją jest również pojemnik na szczoteczki do zębów wykonany z betonu architektonicznego. Zęby myjemy każdego dnia, dlatego też właśnie ten przyrząd narażony jest na częste ubrudzenia. Na ceramicznych lub metalowych pojemnikach bardzo widoczne są wszystkie zabrudzenia (pozostałości pasty oraz smugi po wodzie).

Podsumowanie

Beton architektoniczny to świetny materiał, który bez problemu znajdzie swoje zastosowanie w łazience, czy to jako płyta ścienna, czy inne przyrządy np. mydelniczka. Beton charakteryzuje się ogromną wytrzymałością oraz prostotą w utrzymaniu czystości.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail