Listopad 5, 2017

JAK OŻYWIĆ WNĘTRZE ŁAZIENKI?

To, co odróżnia surowe cztery ściany od przytulnego pomieszczenia, to różnego rodzaju dodatki. Drobne akcesoria nie tylko wypełniają puste przestrzenie we wnętrzu, ale dodają mu charakteru i oddają usposobienie domowników. Jeśli chcesz nadać swojej łazience więcej wyrazu, zastanów się nad tym, czego w nim brakuje. Kilka podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Po pierwsze: porządek

Czasami to nie brak akcesoriów sprawia, że twoja łazienka nie wygląda na atrakcyjną – urok może odbierać jej również zbyt duża ilość przedmiotów porozstawianych na wszystkich możliwych powierzchniach. Nie chodzi tu tylko o ozdoby i wyposażenie, ale również o kosmetyki, których nie używasz na co dzień, te, które już właściwie się skończyły, ale nie masz serca ich wyrzucić oraz te, których data ważności już upłynęła, a ty o tym zapomniałeś. Równie nieprzyjemny efekt tworzy nadmiar ręczników czy piętrzące się stosy ubrań, które powinny znaleźć się w pralce. Uprzątnięcie wszystkiego, co może znaleźć się w koszu czy szafce, rzuci nowe światło na twoją łazienkę – gotową do dalszego upiększania.

Do kompletu

W każdej łazience musi znaleźć się kilka ceramicznych naczyń: mydelniczek, kubków na szczoteczki do zębów, dozowników do mydła w płynie lub żelu pod prysznic itp. Wybierając takie akcesoria warto jest kierować się zasadą kontrastu. Jeśli więc twoja łazienka jest wykończona jasnymi, gładkimi kafelkami i meblami, możesz pozwolić sobie na barwne i wzorzyste akcesoria. Pamiętaj jednak, aby w miarę możliwości wybrać wszystkie naczynia w tym samym kolorze lub zdobione tym samym wzorem.

czerwona łazienka

Nastrojowy kąt

Aby odmienić atmosferę panującą w łazience na cieplejszą, bardziej intymną, wystarczy umieścić w niej świece zapachowe – wygospodaruj dla nich kilka centymetrów kwadratowych z dala od materiałów potencjalnie łatwopalnych, takich jak firanka czy ręcznik. Może to być wolna krawędź wanny, może rozbudowana umywalka, a może po prostu półka – rozejrzyj się dookoła i na pewno znajdziesz taką przestrzeń w swojej łazience. Przy kupnie takich świec kieruj się swoimi ulubionymi zapachami. Staraj się ich nie mieszać, a jeśli lubisz odmienne aromaty, po prostu chowaj nieużywane w danym momencie świeczki. Dobieraj je nie tylko pod względem zapachów, ale i kształtu, wielkości oraz barwy wosku.

Nie zostawiaj pustych ścian

Niektórzy twierdzą, że dobranie odpowiednich obrazków na ścianę w łazience jest właściwie niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Wprawdzie miejsce ciężkich obrazów olejnych jest gdzieś indziej, ale to nie znaczy, że w łazience ma nie zawisnąć żadna ramka. Można w nią oprawić różnego rodzaju zdjęcia, np. ujęcia makro na rozlewającą się wodę czy geometryczne grafiki, które będą szczególnie pasować do wnętrz w stylu nowoczesnym. Absolutnym hitem są reklamy kosmetyków w stylu vintage czy prawdziwe stare reklamy produktów czyszczących.

Zielono mi

Twoja łazienka może być urządzona od A do Z, ale wciąż wydawać się pusta. Brakującym ogniwem w tym wnętrzu często okazuje się żywa roślina, której liście z pewnością przyczynią się do ożywienia pomieszczenia. Zresztą nie tylko roślina jest tu ważna, równie istotna jest donica, w której ją posadzisz: ciężkie ceramiczne naczynie czy lekka plastikowa doniczka opleciona wiklinowym koszem.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail