Październik 20, 2017

JAK URZĄDZIĆ DUŻĄ ŁAZIENKĘ?

Dysponując dużą powierzchnią w łazience nie mamy tak naprawdę żadnych ograniczeń. Wydawać by się więc mogło, że urządzenie łazienki sporych rozmiarów jest więc prostym zadaniem, jednakże zagospodarowanie takiej przestrzeni wymaga dokładnego przemyślenia.

Duża łazienka – krok po kroku

Każdy z nas marzy o dużej łazience. Daje nam to nieograniczone możliwości projektowe i nie ogranicza nas w żaden sposób. Mając do dyspozycji sporą przestrzeń mamy niesamowite pole do popisu. Projekt łazienki warto podzielić sobie na strefy.

Strefa wanny i prysznica

Bolączką ludzi, którzy projektują małą łazienkę jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. W przypadku dużej łazienki nie mamy takiego problemu, ponieważ możemy mieć i jedno i drugie.

Wanna to świetny sposób na wieczorny relaks, w towarzystwie olejków zapachowych, piany oraz gorącej wody. Każdy z nas zasługuje na chwilę spokoju i odpoczynku. Po ciężkim dniu w pracy mamy ochotę oddać się chwili przyjemności wylegując się w wygodnej wannie. W ofercie sklepów mamy ogromny wybór takiej wanny, jaka tylko nam się podoba. Nie chcąc komplikować całej sytuacji ograniczmy się do dwóch opcji. Pierwszą z nich jest nowoczesność oraz technologia. Wanny z hydromasażem są coraz częściej wybierane przez wielu ludzi. Podczas długiej kąpieli powietrze oraz bąbelki wodne masują nasze całe ciało powodując jeszcze większe poczucie relaksu, dodatkowo dbając o nasze zdrowie. Drugie rozwiązanie to prostota, czyli wolnostojąca ceramiczna wanna. Najczęściej wybiera się je projektując łazienkę w stylu angielskim. Wygląda to pięknie oraz klasycznie.

W dużej łazience oprócz wanny powinna się znajdować również kabina prysznicowa. Służy ona do szybkiej kąpieli w ciągu dnia. Oczywiste jest to, że nie zawsze mamy czas na to, aby oddać się długiemu leżakowaniu w wannie. Chcąc odświeżyć się rano przed wyjściem do pracy czy szkoły skorzystamy właśnie z prysznica. To również dobre rozwiązanie dla osób starszych lub mniej sprawnych fizyczni. Najbezpieczniejszą formą kąpieli jest właśnie ta, brana w kabinie prysznicowej.

Strefa wypoczynkowa

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń nie możemy ograniczać się tylko i wyłącznie do stworzenia strefy czystości. Warto więc z tego pomieszczenia zrobić miejsce, w którym będziemy wypoczywać po ciężkim dniu. Ciekawą propozycją są leżaki, które w połączeniu z ciepłą barwą światła oraz specjalnymi aromatami zapachowymi tworzą świetne miejsce do wypoczynku. Zanim oddamy się długiej kąpieli w wannie możemy chwile posiedzieć w ciszy, przeczytać swoją ulubioną książkę i wypić kubek pysznej herbaty. Kobiety, które lubią się malować w łazience mogą w tej strefie zamieścić toaletkę z lusterkiem. Możliwości jest tak naprawdę wiele. W tym miejscu zamontujmy szafki oraz umieśćmy w nich wszystkie środki czystości. W bardzo dużych łazienkach coraz częściej montuje się małe sauny parowe.

Podsumowanie

Urządzenie dużej łazienki to spore wyzwanie. Gdy wszystko przemyślimy i dokładnie zaprojektujemy to zwykła, klasyczna łazienka zamieni się w salonik kąpielowy, w którym z chęcią będziemy się relaksować bo bardzo ciężkim dniu.

 

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail