Październik 6, 2017

ŁAZIENKA NA PODDASZU – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY JEJ ARANŻACJI?

Łazienka na poddaszu często sprawia problemy przy jej aranżacji. Mówi się, że urządzenie łazienki na poddaszu nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w sprytne rozplanowanie jej funkcji pod skosami dachu z pewnością się opłaci, nadając łazience niepowtarzalny indywidualny charakter.

W planowaniu łazienki na poddaszu, by była ona ergonomiczna i funkcjonalna, ważne jest WSZYSTKO. Zwracamy uwagę na gabaryty ceramiki sanitarnej, decydujemy, czy lepiej umieścić wannę, czy prysznic i jak zagospodarować skosy, by nie tylko zdobiły, ale też były praktycznym elementem wyposażenia. No i podejmujemy decyzję odnośnie mebli, które MUSZĄ znaleźć się w każdej łazience, bo to w nich przechowujemy ręczniki, detergenty, kosmetyki i inne łazienkowe drobiazgi.

Jakie meble do łazienki na poddaszu

Meble do łazienki na poddasze nie mogą być ani zbyt duże, ani zbyt wysokie. Ich gabaryty bowiem ogranicza użytkowa przestrzeń poddasza i inne niezbędne w łazience sprzęty, takie jak prysznic, wanna czy toaleta.

Elementem obowiązkowym w łazience jest umywalka – warto zamontować taką z dopasowaną do niej szafką podumywalkową, której szuflady i półki skryją łazienkowy bałagan. Jeśli przestrzeń w łazience wciąż na to pozwala,  zastanówmy się nad dodatkowymi szafkami – niskimi komodami czy smukłymi słupkami, które zwiększą przestrzeń przechowywania w łazience.

Do łazienki na poddasze doskonale pasować będzie kolekcja MURCIA – o smukłym kształcie i niewielkich wymiarach, w dwóch błyszczących kolorach – czystej bieli i energetycznej czerwieni:

  • szafka podumywalkowa o szerokości 45 cm, wysokości 50,5 cm i głębokości 29,6 cm z dopasowaną ceramiczną umywalką VALENCIA o szerokości 50 cm o wysokich rantach i głębokiej misie
  • szafka boczna, typu komoda o szerokości 41 cm, wysokości 51,6 cm i głębokości 29,8 cm, która oprócz funkcji przechowywania, doskonale sprawdza się jako podręczny blat na najczęściej używane kosmetyki
  • słupek podwieszany o szerokości 41 cm, wysokości 150 cm i głębokości 29,6 cm, w którym wygodnie umieścimy ręczniki, zapasowe przybory toaletowe i detergenty.

Meble lakierowane na wysoki połysk będą przyjemnie odbijać światło, sprawiając, że łazienka będzie sprawiać wrażenie jaśniejszej i przestronniejszej.

 

A co, gdy wciąż brakuje miejsca do przechowywania – warto zainwestować w szafkę lustrzaną. Ma ona nie tylko wymiar funkcjonalny, kryjąc najczęściej używane kosmetyki, ale również estetyczny, a odbijając światło i przeciwległe ściany – optycznie powiększa przestrzeń.

Łazienka na poddaszu a kolory

Wybór koloru, który dominować będzie w łazience na poddaszu zależy od osobistych preferencji.

Warto pamiętać, że jasne płytki na ścianach i podłodze sprawią, że nasza łazienka wydawać się będzie większa i przestronniejsza. Jeśli taki wybór wyda się Wam zbyt monotonny – można urozmaicić go kolorem, ale powinien stanowić on dodatek – w żadnym wypadku nie powinien on dominować w łazience!

Zdecydujmy się na wydzielenie jednej przestrzeni, np.  strefy kąpieli czy strefy prysznicowej płytkami w wybranym, zdecydowanym kolorze albo… wstawmy meble inne niż w tradycyjnej bieli.

  • Kolekcja MURCIA | Defra
  • Kolekcja mebli łazienkowych MURCIA marka Defra w czerwonym połysku lakieru

 

Aranżując łazienkę na poddaszu zwracamy szczególną uwagę na funkcjonalność, ergonomię i wygodę użytkowania tej niezwykle ważnej części naszego domu. Nie zapominajmy jednak o estetyce i własnych gustach. Łazienka na poddaszu to idealne miejsce na wyeksponowanie belek konstrukcyjnych dachu, zabawę naturalnym światłem i pokazanie swoich upodobań. Wybierzmy więc meble, które jednocześnie podkreślają naszą osobowość i tworzą unikalne, funkcjonalne wnętrze.

W łazience na poddaszu szczególnie liczą się centymetry – zarówno w kontekście ustawienia poszczególnych elementów wyposażenia, jak i wysokości, która pozwoli na swobodne z nich korzystanie. Szeroki wachlarz mebli łazienkowych Defra, dostępnych w salonach z wyposażeniem łazienek,  z pewnością pozwoli stworzyć naprawdę ergonomiczne a zarazem niebanalne aranżacje.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail