Październik 30, 2017

ŁAZIENKA W STYLU ANGIELSKIM, CZYLI JAKA?

Osoby ceniące sobie wygodę, przestrzeń oraz piękno tradycyjnych ozdób z pewnością docenią wykończenie łazienki w stylu angielskim. Doskonale pasuje on do dużych łazienek oraz salonów kąpielowych. W tym artykule opiszemy dokładnie charakteryzuje się ten styl.

Przestrzeń

Łazienka w stylu angielskim to przede wszystkim duże i przestronne pomieszczenie. Osoby, które nie dysponują dużą przestrzenią powinny odpuścić sobie ten styl. W małych pomieszczeniach potrafi być on przytłaczający. Warto więc, by metraż łazienki wynosił co najmniej 10-15 metrów kwadratowych. Każda armatura oraz dekoracja wymaga poświęcenia dużej ilości przestrzeni, przez co będzie wyglądała pięknie, tak, by całość przypominała pałacową łazienkę.

Armatura

Najbardziej charakterystycznym elementem łazienki w stylu angielskim jest ceramiczna, wolnostojąca wanna, postawiona na dekoracyjnych nóżkach. Najczęściej stawia się ją w samym centrum pomieszczenia, przez co od razu wpada ona w oko. Idealnym dopełnieniem do tego zestawu jest bateria, która swoim wykończeniem nawiązuje do stylu retro. Kabina prysznicowa jest absolutnie zakazana. Niszczy ona całkowicie ideę stylu angielskiego, który odwołuje się do klasyki oraz luksusu.

Kolejnym niezbędnym elementem całej armatury jest umywalka, która powinna być zamontowana na postumencie lub na metalowym stelażu z nóżkami. Tak samo jak w przypadku wanny musi być ona wykonana z ceramiki.

Kończąc omawianie armatury należy wspomnieć jeszcze o ubikacji. Najczęstszym rozwiązaniem jest toaleta kompaktowa, przymocowana do ściany. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce, oraz ułatwiamy sobie proces czyszczenia łazienki.

Wybierając baterie do umywalki oraz do wanny powinniśmy wybrać mosiądz, który nawiązuje do stylu retro i świetnie pasuje ceramiki oraz stylu angielskiego.

  • Kolekcja Amalfi | Defra
  • Kolekcja mebli łazienkowych AMALFI, marka Defra
  • Kolekcja Amalfi | Defra

 

Ściany oraz podłoga

Urządzenie łazienki w stylu angielskim to nie tylko wybór odpowiedniej wanny oraz armatury. Kluczowym elementem są dobrze wykończone ściany oraz podłoga. We wcześniejszej części artykułu wspominaliśmy o ceramice – tak samo jest w tym przypadku. Do podłogi warto wykorzystać płytki ceramiczne w kolorze bieli, brązu lub beżu.

Do ozdobienia ścian często zamiast płytek wykorzystuje się boazerię angielską lub wzorzyste tapety. Możemy zdecydować się na dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wybranie tapety ozdobionej białymi, pastelowymi paskami. Druga opcja to również biała tapeta, ale tym razem z motywem kwiatowym.

Meble

Ostatnim, ale równie istotnym elementem są meble. W stylu angielskim w przypadku mebli powinno dominować mocne, wyraziste i trwałe drewno. Szafki oraz komódki stylizowane na retro świetnie wkomponują się taką łazienkę. Meble powinny mieć bogato zdobione gałki, uchwyty oraz rączki. Wprowadzą one ciepło oraz element tajemniczości do łazienki. Z racji tego, że metraż nie jest ograniczeniem możemy zdecydować się również na umieszczenie obszernej kanapy lub fotela. Dzięki temu zanim oddamy się relaksującej kąpieli będziemy mogli usiąść i wypocząć w wygodnym siedzisku oraz przeczytać swoją ulubioną lekturę.

 

Podsumowanie

Styl angielski nadaje się świetnie do łazienek o dużym metrażu. Wykończenie pochodzące z wysp to luksus, wygoda oraz klasa. Każdy, kto dysponuje nieograniczoną przestrzenią oraz marzy o świetnym wyglądzie powinien wybrać styl angielski.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail