Lipiec 13, 2017

7 KROKÓW DO ŁAZIENKI W STYLU WIELKOMIEJSKIEGO MODERNIZMU

Wielkomiejski modernizm to styl aranżacji wnętrz, któremu nieobce jest powiedzenie „mniej znaczy więcej”. Jest nazywany stylem międzynarodowym, bo nie ma wyrazistych cech regionalnych. U jego podstaw leży wypracowana na początku XX w, w okresie wczesnomodernistycznym:  prosta, przejrzysta i oszczędna forma projektowania przestrzeni, a uniwersalny charakter oparty o minimalistyczną bazę, łatwo poddającą się metamorfozom, jest zgodny z duchem naszych czasów. To czyni z niego jeden z najpopularniejszych nurtów designu.

Nowoczesność i funkcjonalność

Sztandarowym hasłem wielkomiejskiego modernizmu jest nowoczesność i funkcjonalność. Podstawę stanowią geometryczne proste formy i jasne kolory. Lubi biel, przezroczystości i motywy lustrzane, choć te ostatnie jedynie jako przyciągające wzrok akcenty. Dużą rolę odgrywa światło w postaci wielu źródeł w efektownych formach, pomagające wykreować zaskakujące efekty czy sceny świetlne, dostosowane do potrzeb chwili.

Wielkomiejski modernizm stroni od zbędnych dekoracji, ale jego geometryczny ład, który tworzą  bryłowe, lakierowane lub fornirowane meble, sprawdza się jako tło dla pojedynczych dzieł sztuki.

 

 • Kolekcja mebli łazienkowych AMURA
Kolekcja AMURA

7 kroków do łazienki w tylu wielkomiejskiego modernizmu

Jak sprawić, by nasze mieszkanie nabrało modernistycznego charakteru? Wystarczy zastosować się tych 7 rad:

 1. stosowanie jasnych barw – białe kolory ścian bardzo dobrze odbijają światło i rozprowadzają je po całym pomieszczeniu oraz stanowią doskonałą bazę do szybkiej metamorfozy wnętrza za pomocą dodatków
 2. odsłonięcie okien – by wpuszczały jak najwięcej naturalnego światła
 3. stonowane podłogi – drewniane lub z betonu dekoracyjnego – powinny współgrać ze ścianami i tworzyć wraz z nimi proste, ascetyczne połączenie
 4. nowoczesne i funkcjonalne meble
 5. oszczędne motywy dekoracyjne
 6. efektowne świetlenie
 7. wykorzystanie nowinek technologicznych

Efekt – przestronne, jasne i eleganckie wnętrze w stylu wielkomiejskiego modernizmu.

 

 • Kolekcja IMMU z tytułem Diament Meblarstwa 2018
Kolekcja IMMU

Cechy łazienki w styli wielkomiejskiego modernizmu

Łazienka w stylu wielkomiejskiego modernizmu to domowy salon odnowy, miejsce komfortowego wypoczynku i relaksu, gdzie wyraźnie wyznaczone są strefy funkcjonalne.

Choć cechuje ją prostota i funkcjonalizm, dzięki elegancji urządzeń sanitarnych, ozdobnym akcesoriom łazienkowym i najnowszych nowinkom technologicznym nabiera luksusowego charakteru.

Ściany obowiązkowo powinny przybrać biały kolor, a meble powinny być bez cokołów i elementów ozdobnych, o prostych, geometrycznych bryłach. Ta prostota w wystroju doskonale sprawdza się jako tło dla pojedynczych obrazów czy zdjęć, doskonale, gdy prezentują architektoniczne ikony światowych metropolii. Odrobina kontrastowego koloru nadaje elegancji i smaku.

 

 • Kolekcja mebli łazienkowych ALTA, marki Defra - więcej na www.defra.pl
Kolekcja ALTA
 • Kolekcja mebli łaizenkowych COMO, marki Defra - więcej na www.defra.pl
 • Kolekcja mebli łaizenkowych COMO, marki Defra - więcej na www.defra.pl
Kolekcja COMO
Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail