Kwiecień 4, 2017

Małe jest piękne! Czyli meble do małej łazienki.

Projektując małą łazienkę dobierzmy sprzęty odpowiednie gabarytowo: meble do łazienki oraz ceramika, kabina i wanna powinny być nie tylko nieduże, ale też proporcjonalne w stosunku do siebie nawzajem. Ważne jest odpowiednio dobrane oświetlenie i sprytnie zorganizowane przechowywanie, a kolorystyka i styl powinny pasować do reszty aranżacji mieszkania, tworzyć z nią spójną całość. Aby łazienka nie sprawiała wrażenia przeładowanej lub zagraconej, warto rozważnie zaplanować przeróżne schowki na niezbędne w łazience akcesoria i przedmioty. Utrzymanie w pomieszczeniu porządku i ładu jest wówczas o wiele prostsze, a łazienka wydaje się przestronniejsza, gdy każda rzecz ma w niej swoje miejsce.

Wśród szerokiej oferty mebli do łazienki marki DEFRA proponujemy te, które dedykowane są małym przestrzeniom i sprawiają, że łazienka jest nie tylko funkcjonalna, ale i piękna.

Wygoda przy umywalce

Przestrzeń pod umywalką to naturalne  miejsce na funkcjonalna szafkę, w której pod ręką będziemy mieć kosmetyki, szczotki, grzebień i suszarkę. W szufladach, z prowadnicami umożliwiającymi pełny wysuw, przechowujmy najczęściej używane kosmetyki, za drzwiczkami z systemem cichego domykania, trzymajmy rzadziej używaną chemię czy większe butelki szamponów, lakierów i pianek do włosów. System DefraSoftClose i DefraPlatinium, z systemem pełnego wysuwu szuflad i cichym domykaniem szuflad i drzwiczek stosujemy między innymi w kolekcji mebli łazienkowych MURCIA.

 • Kolekcja MURCIA | Defra
 • Kolekcja mebli łazienkowych MURCIA marka Defra w czerwonym połysku lakieru

Schowane za lustrem

Wiszące szafki lustrzane to bardzo praktyczne rozwiązanie, które doceniają właściciele małych łazienek. Można w nich schować najczęściej używane kosmetyki, a jednocześnie zastępują łazienkowe lustro. Wiele szafek lustrzanych ma wbudowane oświetlenie, dzięki czemu nie trzeba inwestować w zakup dodatkowych lamp. Dodatkowym elementem, które można znaleźć w tych meblach jest praktyczne, wbudowane wewnątrz szafki gniazdko elektryczne, dzięki któremu suszenie włosów czy golenie się jest dużo łatwiejsze. Takie rozwiązania zastosowano w szafkach lustrzanych z kolekcji ROMEO czy AGNES.

 • Szafka kustrzana AGNES E70 800x600 - www.defra.pl
 • Szafka kustrzana ROMEO E40 800x600 - www.defra.pl

Wygodne w codziennym użytkowaniu są również szafki lustrzane z kolekcji NEPO, które cechuje podwójna tafla lustra – od zewnątrz i od wewnątrz szafki. Czyż takie rozwiązanie nie jest praktyczne nawet przy otwartych drzwiach szafki można szybko i sprawnie wykonać makijaż.

 • Szafka lustrzana NEPO E60 - www.defra.pl
 • Szafka lustrzana NEPO E100 - www.defra.pl

 

Nóżki, cokoły czy szafki podwieszane?

Szafki mogą sięgać samej podłogi i być ustawione na cokołach, dzięki czemu przestrzeń pod szafką mniej się brudzi i kurzy. W ofercie mebli łazienkowych DEFRA takie rozwiązanie znajdziecie między innymi w kolekcji ROSTI.

 • Kolekcja ROSTI | Defra
 • Kolekcja ROSTI | Defra
 • Kolekcja ROSTI | Defra

 

Można wybrać też spośród oferty szafek na estetycznych regulowanych nóżkach, jak w kolekcji mebli łazienkowych ARMANDO.  Takie rozwiązanie pozwala bez większego trudu stabilnie ustawić mebel nawet na niezbyt prostej podłodze.

 • Kolekcja mebli łazienkowych ARMANDO, marka Defra [www.defra.pl]
 • Kolekcja mebli łazienkowych ARMANDO, marka Defra [www.defra.pl]
 • Kolekcja mebli łazienkowych ARMANDO, marka Defra [www.defra.pl]

 

Podwieszane szafki podumywalkowe nadają pomieszczeniu nowoczesnego charakteru, nadając mu jednocześnie lekkości. Przestrzeń między podłogą i szafką pozwala swobodnie stać przy szafce podczas codziennej toalety, a także jest niezwykle łatwa do utrzymania czystości za pomocą najprostszego mopa. Warto przyjrzeć się meblom z kolekcji VALENCIA.

Sprytne przechowywanie

Wygodne półki i funkcjonalne szafki można z powodzeniem umieścić w miejscach rzadko wykorzystywanych do tego celu – nad wanną i nad toaletą. Nad wanną, estetyczne półki, podkreślone dekoracyjnymi płytkami odciążą brzegi wanny od kosmetyków do kąpieli. Szafka umieszczona we wnęce, która powstaje po zabudowaniu stelaża do miski podwieszanej, zapełni nieużywaną przestrzeń i doskonale sprawdzi się, jako dodatkowy schowek na przedmioty niezbędne w każdej łazience.

Małe jest piękne! I może pięknie wyglądać, być eleganckie i funkcjonalne. Stać się miejscem, gdzie miło spędzimy każdy poranek i wieczór. Wystarczy chwila, parę porad eksperta i … dobrze dobrane meble.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail