Sierpień 20, 2017

PRYSZNIC Z BRODZIKIEM CZY Z ODPŁYWEM LINIOWYM – ZA I PRZECIW

Remontując łazienkę stajemy przed koniecznością podjęcia kilku istotnych decyzji, które wpłyną na komfort, wygląd i funkcjonalność naszej łazienki. Jedną z tych decyzji jest montaż prysznica z brodzikiem lub bez. Jakie są zalety, a jakie wady tych opcji? Na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzje? Sprawdź co przygotowaliśmy w artykule poniżej.

Prysznic z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z brodzikiem to wciąż popularne i często wybierane rozwiązanie, które sprawdzają się niemal w każdej łazience.

Możemy wybrać brodziki o różnych kształtach i wymiarach: kwadratowe, narożne, półokrągłe, płytkie lub głębokie. Niektóre modele mają zamontowane siedzisko i mogą w pewnym stopniu zastępować wannę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy namoczyć pranie, wykąpać dziecko, umyć stopy lub wykąpać psa.

Poza tym kabina z brodzikiem jest tańszym rozwiązaniem niż kabina z odpływem liniowym.

Minusem jest to, że kabina zabiera więcej miejsca i w pewien sposób „przytłacza” łazienkę przez co staje się mniej atrakcyjna. Dodatkowo nie możemy manewrować pod kątem wyboru kształtu kabiny.

Dzięki zamontowaniu prysznica z brodzikiem oddzielimy strefę kąpieli od strefy suchej w łazience. Zmniejszamy szansę na zalanie łazienki i osadzanie się kamienia.

Prysznic z odpływem liniowym

Wykorzystaj wnęki

Decydując się na prysznic bez brodzika możesz samodzielnie wybrać kształt i wielkość. Wszelkie wnęki czy załamania mogą stać się kabiną o dowolnych gabarytach.

Więcej przestrzeni!

Rezygnując z brodzika w  łazience zyskujemy przede wszystkim więcej przestrzeni. Łazienka staje się mniej przytłaczająca i łatwiej jest wykreować styl aranżacyjny. Dodatkowo wszelkie elementy dekoracyjne są bardziej widoczne, a całe wnętrze wygląda bardzo nowocześnie i lekko.

Wygoda i funkcjonalność

Prysznic bez brodzika jest nie tylko bardziej elegancki, ale także wygodniejszy w obsłudze. Szczególnie sprawdza się w przypadku użytkowania go przez osoby starsze, dzieci lub osoby poruszające się na wózkach czy o kulach.

Drogo czy tanio?

Można by pomyśleć, że skoro rezygnuję z brodzika to koszt montażu kabiny będzie znacznie tańszy. No niestety nie do końca tak jest. Koszt montażu odpływu liniowego jest znacznie droższy od zamontowania brodzika.

Czy wszędzie sprawdzi się odpływ liniowy?

Niestety nie. Najczęściej w starym budownictwie możemy pomarzyć o odpływie liniowym. Bardzo często strop jest tak zbudowany, że nie ma możliwości wkłucia się w niego, aby poprowadzić rury. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest stworzenie dodatkowej zabudowy dla rur, która wygląda jak schodek, na którym montuje się kabinę i odprowadza odpływ.

Na co uważać?

Przede wszystkim trzeba położyć tzw. „płynną folię”, która zabezpiecza prze zalaniem, nie tylko naszej łazienki, ale także sąsiadów. Pozwoli to uniknąć i nieprzyjemnych sytuacji i dodatkowych stresów w przyszłości

Oczywiście wybór któregoś z podanych rozwiązań jest zależny od potrzeb i preferencji domowników oraz budżetu. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem i podjąć trafną decyzję, aby  w przyszłości nie żałować swojego wyboru.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail