Sierpień 31, 2017

STELAŻE PODTYNKOWE W ŁAZIENCE – WSZYSTKO CO POWINIENEŚ O NICH WIEDZIEĆ

Podwieszane sprzęty w łazience to hit ostatnich lat, a zarazem funkcjonalność i elegancja. Projektując łazienkę chcemy rozplanować wszystko tak, aby było wygodnie i harmonijnie. Zastanawiasz się nad montażem stelaży w swojej łazience? Chcesz poznać za i przeciw posiadania stelaży? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

WC – na co zwrócić uwagę wybierając stelaż?

Podczas wyboru stelaża podtynkowego powinniśmy zwrócić uwagę na jego głębokość, szczególnie kiedy łazienka jest niewielka. Głębokość stelaża ma bardzo duże znaczenie, ponieważ im będzie on krótszy, tym więcej miejsca w łazience będzie można wygospodarować.

Zanim kupimy stelaż dobrze jest sprawdzić jaką pojemność ma spłuczka. Większość stelaży ma spłuczkę o pojemności 9l, dzięki czemu możliwy jest montaż dwudzielnych przycisków spłukujących(6-litrowy strumień wody i 3-litrowy strumień wody).

Oczywiście kolejną ważną rzeczą jest wielkość stelaża. Na rynku dostępne są stelaże do niskiej i wysokiej zabudowy. Rama stelaża do zabudowy niskiej wynosi 80 lub 90 cm, natomiast do zabudowy wysokiej wynosi najczęściej od 110 do 130 cm. Przy zastosowaniu stelaża niskiego konieczne jest opuszczenie deski przed spuszczeniem wody co zapewnia większą higienę.

Jeśli chodzi o wybór przycisków to możemy wybrać go sami lub zdecydować się na gotowy zestaw.

Wybierając stelaż upewnijmy się, że wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają bardzo podobnie i łatwo może dojść do pomyłki sięgając na półkę z asortymentem.

Ostatnią równie istotną rzeczą jest gwarancja. Powinniśmy się upewnić, że producent udziela nam gwarancji na zakupiony sprzęt.

Deszczownica podtynkowa – czy warto?

Decydując się na deszczownicę podtynkową musimy zamontować baterię w postaci modułu. Część takiej baterii schowana jest w ścianie. Możemy wybrać baterię jednouchwytową lub termostatyczną. Aby wszystko dobrze działało wszystkie elementy powinny pochodzić od jednego producenta.

Nie jest prawdą, że w przypadku awarii trzeba kuć ścianę. Nowoczesne moduły można naprawiać bez kłucia kafli.  Wystarczy wykręcić rozetę i zająć się przezbrojeniem modułu.

Deszczownica podtynkowa wygląda przede wszystkim bardzo estetycznie, a jej sprzątanie zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku deszczownicy natynkowej. Dodatkowo zajmuje mniej miejsca, więc sprawdzi się przede wszystkim w niedużych wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr.

Minusem montowania deszczownicy podtynkowej jest wysoki koszt. Zarówno podczas montażu jak i wszelkich naprawach. Warto więc zainwestować w lepsze materiały, które zmniejszą ryzyko wystąpienia usterek.

 

Umywalka z baterią podtynkową

Coraz częściej montuje się do umywalek baterie podtynkowe. Części widoczne na zewnątrz mają bardzo schludny i elegancki wygląd. Dostępne w rozmaitych wzorach i kolorach.

Największym plusem posiadania baterii podtynkowej przy umywalce jest funkcjonalność i łatwość czyszczenia. Możemy wybrać zarówno baterie jednouchwytowe, wyposażone w osobne pokrętła oraz termostatyczne.

Oczywiście baterie podtynkowe są znacznie droższe w montażu i ewentualnych naprawach.

Decydując się na stelaże podtynkowe najczęściej kierujemy się swoimi gustami, później są kwestie finansowe i wygoda, a na końcu myślimy o ewentualnych problemach, które mogą pojawić się w przyszłości. Dla osób posiadających małe łazienki szczególnie poleca się wybór stelaży podtynkowych, aby zaoszczędzić miejsca i zyskać trochę przestrzeni.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail