Wrzesień 25, 2017

WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W ŁAZIENCE

Nowoczesna łazienka może zmienić nasze podejście do codziennej higieny. Ludzie coraz częściej szukają nowoczesnych inspiracji w celu poprawienia komfortu korzystania z poszczególnych urządzeń. Sprawdź jaką nowoczesną technologię możesz wykorzystać w swojej łazience oraz jakie korzyści przyniesie ich zainstalowanie.

contemporary bathroom with sandstone bathtub and white sink-rendering

Odzyskiwanie energii

Głównym celem jest oszczędność wody i dbanie o środowisko naturalne. Świetnym rozwiązaniem są baterie z termostatem lub innowacyjne brodziki, które posiadają wymienniki ciepła. Jest to doskonały sposób na oszczędzanie wody. Polega to na tym, że zużyta woda przepływa dookoła rur, które są wypełnione zimną wodą, ogrzewając ją do temperatury 15-25 stopni Celsjusza. Zużyta woda spływa do kanalizacji.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest deszczownica, która oszczędza energię i wykorzystuje ją do podświetlenia LED.

Myjące sedesy

To urządzenie pozwala dodać do zwykłej toalety funkcję bidetu, łącząc wygodę z pragmatyzmem. Pozwala to zaoszczędzić przestrzeń i zachować łazienkę w harmonii. Jest to bardzo przydatne zastosowanie, ponieważ nie każdy ma możliwość zainstalowania w swojej łazience bidetu.

Deska myjąca może być zaprogramowana według naszych upodobań. Można regulować kierunek oraz siłę strumienia wody. Dodatkowo istnieje opcja suszenia ciepłym powietrzem, włączenia oświetlenia nocnego lub aromatyzowania pomieszczenia. Całość sterowana jest pilotem lub aplikacją w telefonie.

Odpływy ścienne

Całkiem innowacyjnym rozwiązaniem są odpływy ścienne, które posiada w swojej ofercie większość firm. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, a w dodatku wygląda niezwykle elegancko.

Smukła ceramika

Odchudzona ceramika pozwala zachować producentom zachować lekkość. Dzięki temu świetnie kontrastują z innymi elementami, takimi jak np. sztuczny kamień. Trend ten dopiero się rozwija, ale też cieszy bardzo dużym zainteresowaniem.

Domowe SPA

Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć prawdziwe SPA. Można zaprogramować odpowiednią temperaturę wody, kontrolować poziom napełniania wody lub przełączać deszczownice na prysznic i odwrotnie.

Dźwięki w łazience

Od jakiegoś czasu w łazienkach pojawiła się opcja odtwarzania dźwięku. Możemy słuchać muzyki czy radia pod prysznicem lub w wannie.

Specjalne głośniki są przystosowane do panującej w łazience warunków i bardzo dobrze radzą sobie z wilgocią.

Miski bez kołnierza

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się miski WC bez kołnierza wewnątrz, pod którym rozprowadza się woda. Jest to bardzo praktyczne i higieniczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.

Regulacja wysokości

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób niepełnosprawnych, które korzystają z łazienki. Na rynku możemy znaleźć regulowane elementy, takie jak: stelaże do misek WC lub umywalki. Dzięki możliwości regulacji wysokości możemy dostosować je do preferencji osób korzystających z łazienki.

Decydując się na nowoczesną technologię w łazience należy dobrze zastanowić się nad tym co faktycznie nam się przyda i czy warto inwestować więcej pieniędzy w niektóre elementy. Warto jest czasem wydać więcej pieniędzy, aby uniknąć w przyszłości sytuacji, które zmuszą nas do remontu łazienki w celu zainstalowania potrzebnej technologii.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail