Październik 22, 2018

NIEOCZYWISTA PODŁOGA W ŁAZIENCE – 4 POMYSŁY

Decydując się na materiał, który będzie pokrywał podłogę w łazience, najczęściej skupiamy się na kolorach i wzorach płytek. Jest to rozsądne, ponieważ są one odporne na temperaturę i wilgotność, a także są względnie tanie i dostępne wszędzie. Jednak nie jest to jedyny sposób na trwałą oraz dopasowaną do wystroju podłogę łazienkową. Na rynku istnieje kilka rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę.

Naturalne surowce w łazience

Są niewątpliwie najbardziej pożądanym materiałem w aranżacji wnętrz. Drewno, kamień czy marmur są bardzo efektowne i mogą być wykorzystywane do ozdobienia posadzki. Są one jednak bardzo kosztowne, a ich pielęgnacja jest specyficzna. Umieszczenie ich w łazience, nie jest jednak niemożliwe. Warto zastanowić się również i nad taką opcją, zwłaszcza gdy mamy odpowiednie fundusze. Nadają one charakteru pomieszczeniu i sprawiają, że mamy poczucie bliskości z naturą. Przeczytaj również nasz wpis o zastosowaniu drewna w wystroju wnętrz i sprawdź jak wykorzystać naturalne materiały w łazience.

Kolekcja mebli łazienkowych BARREL | DefraKolekcja mebli łazienkowych Barrel

 

Podłogi winylowe

Jest to sposób na odtworzenie każdego wzoru istniejącego w przyrodzie. Jeśli zależy ci na ciekawym materiale, ale boisz się, że wilgoć oraz wysoka temperatura w twojej łazience, spowoduje degradację drogich naturalnych materiałów, postaw na podłogi winylowe. Dzięki swojej łatwej w obsłudze i modyfikacji formule, materiał ten może imitować dowolny deseń.

Płytki LTV są doskonałym sposobem na pokrycie starych i zniszczonych powierzchni, gdzie postawienie kruchych płytek, byłoby niemożliwe. Są one łatwe w utrzymywaniu czystości i nie przepuszczają wody. Nie dość, że są jednym z najtańszych materiałów, można je również samodzielnie zainstalować. Doskonale nadają się do łazienek z ogrzewaniem podłogowym i są przyjemne w dotyku.

 

Płyty z betonu architektonicznego

Materiał ten ze względu na swoją trwałość oraz prosty wygląd, może być wykorzystywany do aranżacji każdego pomieszczenia, w budynku, jak i z zewnątrz niego. Jest trwały i odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Do jego pielęgnacji wystarczą delikatne detergenty. Dlatego doskonale sprawdzi się w łazience. Jego jedyną wadą jest jedynie trudny montaż. Oczywiście fachowcy doskonale sobie z nim poradzą. Polecamy zainstalowanie go w łazienkach o nowoczesnym, surowym charakterze. Będzie świetnie komponował się do aranżacji w stylu industrialnym.

Kolekcja mebli łazienkowych TRENTO | DefraKolekcja mebli łazienkowych TRENTO

 

Mozaiki

Dla fanów deseni, ornamentów i kolorów polecamy mozaiki. Efekt taki można osiągnąć za pomocą wielu dostępnych materiałów, układając je w odpowiednie sekwencje. Gotowe propozycje znajdziemy u producentów, ale z odpowiednim zamysłem artystycznym lub z pomocą dekoratora, możemy stworzyć własny motyw. Inspiracji możemy szukać wszędzie – od street art’u po arabeskę i figury geometryczne, a także przyrodę i sztukę. Czasem wystarczy kupić jedynie trzy lub cztery kolory tych samych płytek i poukładać je w dowolny wzór.

Jak widać, nie jesteśmy skazani na płytki. W zasadzie każdy surowiec dostępny na rynku można wykorzystać jako nieoczywistą podłogę w łazience. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jego cenę, montaż oraz zalecany sposób pielęgnacji. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i preferencje. Ale zawsze warto wybierać dobre jakościowo produkty, które posłużą nam wiele lat.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail