23 lipca 2015
BARREL I INTRO W KONKURSIE DOBRY WZÓR 2015

Kolekcje mebli Barrel i Intro zostały pozytywnie ocenione przez Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2015 i zakwalifikowały się do finału  tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór

KONKURS

W tym roku po raz dwudziesty drugi  organizatorzy zdecydują, komu przyznać nagrody na najlepiej zaprojektowany polski produkt.

Konkurs  DOBRY WZÓR istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od samego początku, stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przez trzy miesiące wyszukują  i oceniają pod kątem jakości wzorniczej dostępne na rynku produkty i usługi – najciekawsze uzyskują nominację w konkursie. Następnie międzynarodowe jury wybiera najlepszy produkt, oceniając go m.in. pod względem designu, jakości i funkcjonalności.

Wyniki tej edycji konkursu poznamy na uroczystej gali 22 października 2015 r.

INTRO

Nagradzana już Diamentem Meblarstwa kolekcja mebli łazienkowych Intro została zaprojektowana dla osób, które pragną nadać oryginalny i niepowtarzalny charakter wnętrzu swojej łazienki. Składa się on z funkcjonalnych, otwartych i zamkniętych elementów, tworzących spójną, użytkową całość.

Geometryczna linearność brył, oraz złamana biel płyty lakierowanej, zestawiona z wyrazistym rysunkiem drewnopodobnego dekoru nadają meblom charakter, wdzięk i klarowność. Prostota formy sprawia, że meble z kolekcji Intro idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

BARREL

Meble wykonano  ze starannie wyselekcjonowanego i trwałego drewna jesionowego, gwarantującego trwałość i szczególne walory estetyczne. Intrygujący kształt nóg w stylu chippendale nadaje bryłom lekkości, mimo ich masywnej formy. Subtelne, mosiężne uchwyty wspaniale podkreślają usłojenie drewna w ciemnym, orzechowym kolorze, a kubistyczna bryła umywalki MONA dopełnia całości, dodając kolekcji majestatyczny rys.
Meblami z kolekcji Barrel możemy dowolnie aranżować wnętrza w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Orzechowe drewniane wybarwienie będzie doskonale współgrało zarówno z naturalnym kolorem ziemi czy beżu lub kontrastowało  z czystą bielą. W nowoczesnych wnętrzach w kolorach szarości czy granatu złamią styl i dodadzą wnętrzu ciepła oraz blasku.