16 października 2023
Białe meble do łazienki – klasyka zawsze modna

Białe meble przez lata stały się najchętniej wybieranym elementem do łazienki. Są synonimem czystości, klasyki i elegancji, a dzięki neutralnej kolorystyce, łatwo dopasowują się do zmieniających się trendów. Ich  popularność przestaje dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet, jakie wnoszą do wnętrza.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Białe meble mają zdolność odbijania światła, co sprawia, że łazienka staje się bardziej jasna i przestronna. Są dobrym wyborem do niewielkich łazienek, bo nie przytłaczają wnętrza, a wręcz pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Taka zabudowa jest wskazana, jeśli chcemy uzyskać efekt harmonii, lekkości i świeżości.

tw

Doskonała harmonia z innymi kolorami

Meble łazienkowe w bieli doskonale komponują się z innymi kolorami i materiałami. Będą więc bezpiecznym wyborem bez względu na to, czy zdecydujemy się na płytki w intensywnych barwach, czy delikatne pastele. A jeśli trendy ulegną zmianie, łatwo przearanżujemy łazienkę bez konieczności wymiany całej zabudowy.

Łatwość utrzymania czystości

Na białych meblach zacieki z wody są mniej zauważalne niż na ciemnych, dlatego warto się na nie zdecydować, jeśli zależy nam na łatwym utrzymaniu porządku. Białe meble dodatkowo wnoszą do wnętrza wrażenie czystości, a w łazience, gdzie higiena odgrywa kluczową rolę dla naszego zdrowia i komfortu, jest to szczególnie istotne.

Nowoczesny i minimalistyczny design

Białe meble łazienkowe o prostym designie, jak te z kolekcji Rock, nadadzą łazience bardziej współczesny charakter. Cechuje je czysta i minimalistyczna forma, a ich jedynym ozdobnym elementem jest frezowany uchwyt o zaokrąglonych brzegach. Kolekcja ta oferuje różne rozmiary szafek podumywalkowych oraz wysoki słupek z głęboką szufladą do przechowywania większych kosmetyków i płynów. Z takimi meblami łazienka zyska nie tylko bardziej nowoczesny, ale też estetyczny wygląd.

Inwestycja na długie lata

Białe szafki łazienkowe to inwestycja na lata. Aby jednak mogły bezawaryjnie nam służyć, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i zastosowane technologie. W kolekcji Rock fronty szafek wykonane są z trwałej płyty MDF, a światloutwardzalny lakier chroni meble przed powstawaniem przebarwień. Solidne prowadnice gwarantują łatwe otwieranie szuflad nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dzięki takim rozwiązaniom, meble na długo zachowują piękny wygląd oraz pełną funkcjonalność.