20 sierpnia 2021
Blaty kompozytowe Defra Minerals

Kamień akrylowy to materiał, który cieszy się coraz większą popularnością wśród projektantów i użytkowników. Powstaje z połączenia minerałów, naturalnych barwników oraz masy akrylowej. Stanowi tańszą alternatywę do kamienia naturalnego, a przy tym jest łatwiejszy w utrzymaniu. Wysokie parametry użytkowe kamienia akrylowego sprawiają, że świetnie nadaje się on do wymagających pomieszczeń, takich jak kuchnia i łazienka. Marka Defra rozszerzyła swoją ofertę o nowoczesne, niezwykle trwałe i odporne na wilgoć blaty kompozytowe – Defra Minerals. To połączenie wyjątkowego designu z najwyższą jakością materiału.

TECHNOLOGIA

Defra Minerals to blaty kompozytowe, będące częścią kolekcji Defra Compose. Wykonane są z naturalnego kamienia akrylowego HI-MACS®, spełniającego najwyższe standardy gatunkowe oraz normy ekologiczne. Konglomerat HI-MACS® to materiał nowej generacji zaliczany do grupy Solid Surface. Wytwarzany jest przez koncern LG, a jego jakość potwierdzają liczne certyfikaty. Technologia wykonania blatów kompozytowych sprawia, że ich powierzchnia jest idealnie gładka, pozbawiona porów i bezspoinowa, a co za tym idzie niezwykle trwała i higieniczna. Blaty kompozytowe nie pochłaniają wilgoci, a więc nie odkształcają się i zachowują niezmienioną formę przez długie lata. Co istotne nie absorbują również toksycznych związków, są więc bezpieczne i ekologiczne w użytkowaniu. Do ich codziennej pielęgnacji wystarczy miękka ściereczka i łagodne środki czyszczące. Przy systematycznej pielęgnacji, dzięki antybakteryjnym właściwościom kamienia akrylowego, na ich powierzchni nie namnażają się bakterie i zarazki.

DESIGN

Blaty kompozytowe Defra Minerals przypominają z wyglądu kamień, przez co idealnie wpisują się w gorący trend łazienkowy 2021, w którym kamienne elementy wykończenia wnętrz to jeden z kluczowych must have. W dotyku są jednak materiałem przyjemniejszym w odbiorze aniżeli powierzchnie kamienne, są bowiem naturalnie ciepłe. W ofercie marki Defra dostępne są 2 odcienie blatów kompozytowych – jasny Chiara Blanco z widocznymi drobinkami minerałów oraz ciemny Etna Black, o intrygującym wzorze. Niezwykle modna w ostatnim czasie cienka linia blatów o grubości zaledwie 12mm, stanowi subtelne podkreślenie mebla i jednocześnie charakterystyczny akcent. Niebanalna estetyka blatów kompozytowych to rozwiązanie dla ludzi z wyobraźnią. Odpowiednio użyte w pomieszczeniu podkreślą zarówno styl nowoczesny, industrialny, jak i bardziej klasyczny i stonowany wystrój. Mogą być montowane na meblach typu komoda oraz na szafkach z nastawianą umywalką. Tak oryginalne wykończenie nadaje pomieszczeniu unikalny charakter, co w połączeniu z doskonałymi parametrami technicznymi sprawia, że łazienka staje się piękna, funkcjonalna i wygodna w codziennej eksploatacji.