19 stycznia 2016
DEBIUT DEFRY W KOLONII

Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Kolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu. Równolegle z targami na terenach wystawienniczych odbywały się Living Interiors – wystawa łazienek, podłóg, ścian i oświetlenia.

W tegorocznej edycji IMM Cologne byliśmy jedną z nielicznych polskich firm biorących udział w tym wydarzeniu. Nasz debiut spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

„Na targach IMM Cologne 2016 wystawialiśmy się z jasno określonym celem. Chcieliśmy zaprezentować się międzynarodowej publiczności jako prężna, nowoczesna firma z 20-letnią historią, stawiająca na najnowsze technologie oraz modne i funkcjonalne wzornictwo.” – mówi Katarzyna Świętek, Kierownik Działu Marketingu.

Ukłonem w stronę historii była prezentacja najstarszej kolekcji  – Armando –  w kompletnie nowej odsłonie kolorystycznej, w odcieniach butelkowej zieleni, z modułami szafek do samodzielnej aranżacji przestrzeni łazienkowej. 20 letnią historię fabryki Deftrans, właściciela marki Defra, przedstawiono na konstrukcji świetlnej umieszczonej bezpośrednio nad stołami w strefie spotkań.

Nowa aranżacja stoiska powstała dzięki współpracy z projektantami z Haczar Studio, Magdaleną Garncarz i Szymonem Hanczarem.

„Projektując stoisko na targi w Kolonii kierowaliśmy się potrzebą maksymalnego zagospodarowania powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i przestrzenności ekspozycji. Rozwiązaniem okazały się kolorowe boksy, które zbudowały klarowny, symetryczny podział z widocznymi ciągami komunikacyjnymi, natomiast w centrum, w naturalny sposób wytworzyła się strefa spotkań biznesowych. Ważnym elementem projektu stoiska był dla nas kolor, który jest rzadkością w meblach łazienkowych i wyróżnia ofertę Defry. W tym celu zestawiliśmy cztery barwy boksów ekspozycyjnych (musztardę, granat, pastelowy róż , czerń) z różnorodną, wyselekcjonowaną paletą kolorystyczną mebli łazienkowych.” – powiedziała Magdalena Garncarz.

Na 110 metrowym stoisku zaprezentowaliśmy łącznie 13 kolekcji mebli do łazienki sygnowanych marką Defra oraz 1 kolekcję mebli kuchennych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: oryginalna kolekcja IMMU, wzbogacona taflami Oskara Zięty, granatowo – białe ZIRCO z efektownymi frontami 3D, pastelowe i delikatne ZOLO. Bardzo ważną role w aranżacji kolekcji łazienkowych tworzyło światło i dobrane wspólnie z wrocławską firmą CHORS lampy. Ale i tak największe zainteresowanie wzbudził niezwykły drewniany rower SOWA, wykonany przez technologa firmy Deftrans, Mikołaja Sowackiego. Rower podkreślał nomadyczny charakter kolekcji kuchennej CONCEPT, czyli jej prostotę, funkcjonalność, łatwość montażu i demontażu.