15 maja 2014
DefraConcept, czyli nowatorski design

Podczas wystawy organizowanej 17 maja w KOM w ramach Nocy Muzeów, będzie można zobaczyć 6 nowatorskich kolekcji mebli łazienkowych marki Defra, zaprezentowanych pod hasłem: DefraConcept = nowatorski design.

 

Powstałe we współpracy z projektantami koncepty to nieszablonowe projekty dedykowane wymagającym miłośnikom współczesnego designu. Ta interesująca ekspozycja będzie doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska aktualnym trendom w aranżacji przestrzeni łazienkowej. Kolekcje mebli stworzone przez designerów oprócz szczególnych walorów wzorniczych, spełniają także założenia optymalnego wykorzystania przestrzeni, ergonomii oraz intuicyjności użytkowania.

Bella

Projektanci: Zofia Żadan, Mikołaj Szymankiewicz

Projekt mebli łazienkowych Bella łączy w sobie prostotę i elegancję. Dekoracyjne, wysokie nogi inspirowane formą toaletki i szklane elementy kontrastują ze zwartą formą szafek stojących, dodając jej oryginalności i lekkości. Bryły łączy ze sobą zestawienie dekoru drewnopodobnego z dekorem cyfrowym, którego horyzontalne ułożenie optycznie powiększa przestrzeń.

Hetta

Projektanci : Katarzyna Bisztyga, Michał Szczególski

Hetta – skandynawskie ciepło. Jest to projekt wprowadzający do współczesnej łazienki nastrój skandynawskiego spa, tworzący wspaniałą atmosferę do codziennego relaksu. Oszczędne bryły mebli eksponują surowy, naturalny dekor. Użycie tkaninowych półek nie tylko pozwala na dostosowanie podręcznej przestrzeni do przechowywania, lecz również wprowadza ciepło i komfort do tej minimalistycznej rodziny produktów.

Mont

Projektanci: Anna Pach-Rudnicka, Radosław Janowski

Inspiracją do stworzenia kolekcji mebli Mont był górski krajobraz. Minimalistyczne, wertykalne formy w połączeniu ze stonowaną, ciepłą kolorystyką powodują, że system sprawdzi się w każdej łazience. Głównym założeniem projektu była funkcjonalność. Bryły posiadają szczegółowo opracowany system przechowywania, dzięki któremu każdy z użytkowników łazienki znajdzie przestrzeń dla siebie.

Intro

Projektanci: Maria-Magdalena Ciślak, Wioletta Kazukiewicz

współpraca: Umut Can Sevkal

Zestaw mebli łazienkowych Intro został zaprojektowany dla osób, które pragną nadać oryginalny i niepowtarzalny charakter wnętrzu swojej łazienki. Składa się on z funkcjonalnych, otwartych i zamkniętych, tworzących spójną, użytkową całość przestrzeni. Wysoka szafka, szuflady na kosmetyki oraz szafka na akcesoria pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty, których używamy na co dzień w łazience. Geometryczna linearność brył, oraz złamana biel płyty lakierowanej zestawiona z wyrazistym rysunkiem drewnopodobnego dekoru nadają meblom charakter, wdzięk i klarowność.

Op-arty

Projektanci: Olga Mężyńska, Milena Wójcik

Op-arty to kolekcja mebli łazienkowych inspirowanych latami sześćdziesiątymi. Składa się z czterech elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc indywidualną przestrzeń. Charakterystyczny, ukośny akcent w postaci nóżek nadaje bryłom lekkości. Połączenie koloru i dekoru drewnopodobnego podkreśla nietuzinkowy charakter całej kolekcji. Zastosowanie systemów „push-to-open” oraz funkcjonalne, ruchome lustro zwiększą komfort codziennej toalety. Op-arty to projekt dla osób ceniących indywidualizm i elegancję.

Elbo

Projektant: Joanna Lisiecka

Projekt mebli łazienkowych Elbo jest wynikiem próby zaspokojenia potrzeb użytkowników małych wnętrz. Stanowi on harmonijną propozycję uporządkowania zamkniętych i otwartych stref użytkowych w wyjątkowo dynamicznej formie. Poszukiwania projektowe doprowadziły do powstania zestawu podwieszanych szafek, które użytkownik może dostosować do indywidualnej ergonomii ciała.

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu włącza się w europejską akcję Noc Muzeów po raz pierwszy. Z tej okazji przygotowano wiele imprez towarzyszących, takich jak: wernisaż szkiców Rafała Klausa, galerię otwartą Wszystko jest możliwe, pokaz etiud filmowych studentów wrocławskiej ASP, a także prezentację drukarki 3D oraz warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. Będzie można podziwiać także muzealną kolekcję ponad 6 tys. ozdób choinkowych.

Zapraszamy

KOM ul. Dąbrowskiego 3 Milicz

17 maja 2014 r., godz. 18.00 – 22.00

 Pełny program wydarzenia dostępny TUTAJ