Listopad 19, 2018

DOMOWE SPA – JAK JE URZĄDZIĆ WE WŁASNEJ ŁAZIENCE

Pomyśl, że masz na własność świetnie wyposażone spa, do którego dotarcie zajmuje ci niewiele czasu. Wydaje się to nierealistyczne, ale marzenie to jest w zasięgu twoich możliwości. Nasz krótki poradnik domowe spa – jak je urządzić we własnej łazience, przychodzi ci z pomocą w aranżacji tego pomieszczenia w miejsce odnowy i odpoczynku.

Wygodna wanna z hydromasażem

Nie jest to pozycja zupełnie niezbędna. Natomiast jeśli posiadasz budżet, za pomocą którego uda ci się zakupić dobry sprzęt, warto z tej możliwości skorzystać. Sprzęt taki będzie sprzymierzeńcem w walce z bólami pleców i innymi schorzeniami. Inwestycja taka na pewno zwróci się z nawiązką, a ci bardziej sceptycznie ustosunkowani do pomysłu domownicy będą często korzystać z takiego wynalazku.

Domowe spa w łazience

Kosmetyki i akcesoria jak z salonu spa to stosunkowo tani sposób na zafundowanie sobie profesjonalnych zabiegów w zaciszu własnego domu. Zaopatrz się w naturalne kosmetyki o przyjemnym zapachu, które wprowadzą cię w błogi nastrój oraz poprawią stan twojej skóry. Ciekawym pomysłem może być domowa aromaterapia w łazience. Możesz ją wykonać za pomocą domowych sposobów lub kupić kadzidełka czy świece zapachowe.

Wszystkie te zabiegi trwają, więc nie zapomnij o zakupieniu specjalnych sprzętów wspomagających. Zagłówki, uchwyty czy specjalne półki, dzięki nim wygodnie oprzesz się w wannie i będziesz mogła przeczytać książkę czy wykonać inne zabiegi pielęgnacyjne.

wilgoć w łazience

 

Sauna w łazience

To kolejny pomysł wymagający dość pokaźnej sumy na realizację. Istnieją gotowe zestawy sprzętów, które można zamontować w łazience i cieszyć się korzyściami płynącymi z takiej terapii. Innym sposobem jest wyznaczenie części łazienki i stworzenie pokoju z sauną. Wdrażając którykolwiek z wymienionych pomysłów, pamiętaj o odpowiedniej wentylacji. Tak duża ilość wilgoci oraz wysoka temperatura będą bardzo negatywnie wpływać na meble łazienkowe i pozostałe sprzęty, przez co zostanie wymuszona ich naprawa, a nawet wymiana.

Bezpieczna łazienka

Decydując się na różnego rodzaju udogodnienia i dodatkowe sprzęty w łazience pamiętaj o odpowiednim ich zabezpieczaniu i konserwacji. Prawdopodobnie częstsze wizyty specjalistów będą musiały być na stałe wpisane do twojego kalendarza. Zasada ta dotyczy również wspominanego wcześniej systemu wentylacji, który jest niezwykle istotny w każdej łazience.

Dodatkowo powinniśmy zadbać o przestrzeń. W zagraconym pomieszczeniu nie dość, że będzie niebezpiecznie się poruszać, będzie nam towarzyszyć uczucie przytłoczenia. Odpowiednio dobrane funkcjonalne meble łazienkowe pozwolą zapanować nad wszystkimi rzeczami niezbędnymi w łazience. Szafki łazienkowe z szufladami oraz wkładami na drobne akcesoria łazienkowe zapewnią lad i porządek w każdej łazience.

Kolekcja SENSO | marka Defra

 

Aranżacja łazienki

Wystrój tego pomieszczenia pomoże nam wizualnie przemienić je w spa na najwyższym poziomie. Zastanów się nad drewnianymi dodatkami, kamieniami i mini fontannami. Doskonałym pomysłem będzie wstawienie kilku, może nawet kilkunastu roślin. Zadbaj o to, aby były odporne na wysokie temperatury i wilgoć, ale również oczyszczały powietrze. Zabieg ten pozytywnie wpłynie na twoje ciało i psychikę. Zbliżysz się w ten sposób do natury, której pozytywny wpływ szybko odczujesz w swoim codziennym życiu.

rośliny w łazience

 

Przy aranżacji łazienki i tym samym domowego spa ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia i budżet. Jeśli dysponujesz większą kwotą postaw na nowoczesne sprzęty, których cena wróci się w ilości godzin spędzonych w przyjemny sposób. Dla tych z trochę płytszymi kieszeniami polecamy zakupienie kosmetyków i akcesoriów z naturalnych składników, których zapach i dobroczynne działanie pozwoli oderwać się od trudów codzienności. Szczególnie polecamy zwrócenie się do natury w ramach aranżacji spa w łazience. Zielone rośliny i drewniane akcenty mogą wizualnie odmienić pomieszczenie w profesjonalny salon pielęgnacyjny.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail