26 czerwca 2016
DZIECIĘCA ŁAZIENKA – PRAPREMIERA

23 czerwca – podczas 8 edycji Nocy z Designem  w Galerii Wnętrz Domar – swoją prapremierę miała Dziecięca Łazienka.

Defra we współpracy ze studentami  wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz dziećmi ze Szkoły im. A. Lindgren w Miliczu wspólnie stworzyli strefę dziecięcą w łazienkach. 

Wspólny projekt rozpoczął się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcjonalnym (KOM), w Miliczu, gdzie młodzi projektanci mieli okazję przeprowadzić pierwszy etap – badania – z uczniami pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej. Pod okiem studentów dzieci narysowały swoje łazienkowe marzenia, z których później udało się wyselekcjonować inspiracje dla “dziecięcej łazienki”.

Efektem warsztatów jest kolekcja “SUWAKI” prezentowana po raz pierwszy na Nocy z Designem. Należy do niej pomocny ZASUWAK, któremu można powierzyć swoje skarby, wszędobylskie PRZESUWAKI, zawsze gotowe do zabawy, sprytne NASUWAKI, które zalęgną się w pustych zakamarkach oraz tajemnicze, górno-lotne WYSUWAKI.

Kolekcja wzbudziła spore zainteresowanie, zwłaszcza wśród … dorosłych! Nic dziwnego, na Nocy z Designem trudno było spotkac dzieci. Jesteśmy pewni, że i im bardzo spodobałaby się nasza łazienka. W końcu – same dzieci ją wymyśliły!