Lipiec 11, 2018

GRAFITOWE MEBLE ŁAZIENKOWE – ODWAŻNA DECYZJA W ARANŻACJI WNĘTRZ

Wśród trendów modowych w łazience króluje wiele różnych aranżacji. Główny z nich to minimalizm, który wybierany jest najczęściej, a to oznacza dominację bieli. Grafitowe meble łazienkowe to stylizacja, która w ostatnich latach zyskuje coraz więcej fanów i dogania białe aranżacje. Jest to odważne połączenie, które wybierane jest przez klientów, nie bojących się zaskakiwać. Ciemne meble o wysokim połysku stanowią duży krok w stronę nowoczesności.

Dla kogo grafitowe meble łazienkowe?

Ciemne, grafitowe stylizacje są odpowiednie dla osób odważnych. Tak dobrane meble najlepiej łączą się z minimalizmem i prostymi rozwiązaniami. W opozycji do grafitowych mebli stoją aranżacje rustykalne i sielskie klimaty. Grafitowe meble natomiast dobrze wyglądają w sąsiedztwie bieli, czerwieni i metalu. Projektanci często łączą też szarość z drewnem w jasnym, ale ciepłym, naturalnym odcieniu. Wówczas łatwo uzyskać industrialny klimat w łazience. Sam kolor grafitu wygląda mocno dystyngowanie, dlatego im mniej kolorystycznych dodatków, tym lepiej.

Kolekcja mebli łazienkowych MURCIA | Defra - lakier grafit mat

Grafitowe meble w małej łazience

Architekci są zgodni, że to białe meble i jasne kolory najlepiej powiększają małe przestrzenie. Jednak jeśli zdecydujemy się na coś niekonwencjonalnego, jak grafitowe meble łazienkowe, również możemy mieć wpływ na optyczny odbiór łazienki. Wszystko jest kwestią frontów, te o wysokim połysku, błyszczące niczym lustra są najlepsze i powodują, że pomieszczenie stanie się od razu większe. Z kolei matowe fronty szafek lepiej sprawdzą się m.in. w salonie czy sypialni. Pamiętajmy również, że grafitowe meble łazienkowe mogą wprowadzać surowy klimat, dlatego warto przełamać go innym, kontrastowym kolorem.

Kolekcja mebli łazienkowych OLEX | Defra - lakier grafit połysk

 

Materiał na meble i czyszczenie

Fronty mebli mogą być wykonane z płyty meblowej, akrylu, forniru wybarwianego na grafitowy kolor, z czarnego szkła w aluminiowej ramce. Wybór zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć i od ilości pieniędzy, jakie planujemy przeznaczyć na łazienkę. Jeżeli marzymy o grafitowym blacie, to możemy wybrać różne materiały: od najpopularniejszych blatów laminowanych, przez konglomeraty do blatów kamiennych. Jeśli chodzi o specyfikę tego pomieszczenia i czyszczenie, rekomenduje się wybór matowych frontów. Wszelkie zacieki, odciski palców i kurz na błyszczących powierzchniach jest zdecydowanie bardziej widoczny, niż w przypadku matu. Na ciemnym kolorze zanieczyszczenia są widoczne bardzo szybko, dlatego grafitowe meble najlepiej czyścić mleczkiem lub sprayem, albo wodą z odrobiną płynu do płukania. Wówczas kurz powinien osiadać wolniej.

Kolekcja mebli łazienkowych NODO | Defra - lakier biały połysk , lakier grafit mat

Ponadczasowy grafit

Grafitowy należy do rodziny kolorów o szerokiej skali odcieni, od kompletnie jasnego po elegancki ciemno-czarny. Często grafit jest też wybierany przez miłośników czerni, którzy boją się jej w aranżacji, więc wybierają jej jaśniejszy odcień. Szarości posiadają duży potencjał aranżacyjny, pasują do wielu kolorów, a także pomagają stworzyć proste i klasyczne wnętrze z nutką nowoczesności. Po wielu latach dominacji bieli w łazienkach, teraz to grafit wkracza do gry i wydaje się, że zostanie w niej na długo.

 

 

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter