20 maja 2024
Jakie meble wybrać do pokoju kąpielowego?

Salon kąpielowy to przestrzeń, która łączy funkcję praktycznej łazienki z miejscem do relaksu i odprężenia. Jednym z kluczowych atrybutów tego pomieszczenia jest duża, najczęściej wolnostojąca wanna, która tworzy atmosferę luksusu. Salon kąpielowy wyróżnia się także większym metrażem w porównaniu do standardowej łazienki. Na ogół znajdują się w nim krzesła, pojemne komody czy inne elementy, które sprawiają, że wnętrze jest stylowe i komfortowe. Jak zaplanować salon kąpielowy i jakimi meblami go urządzić? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Surowa i wykafelkowana łazienka, która pełni wyłącznie funkcje praktyczne jest już passe. Odkąd dbanie o siebie kojarzone jest z przyjemnością, a nie długimi godzinami spędzonymi przed lustrem, modne stały się prawdziwe salony kąpielowe – przestronne pomieszczenia wyposażone w wygodną wannę wolnostojącą, duży prysznic i najlepiej dwie umywalki. W salonie kąpielowym ogromną rolę odgrywa estetyka. Bo przecież im bardziej stylowe i przytulne jest wnętrze, tym przyjemniejszy jest odpoczynek. Zanim przystąpimy więc do wyboru mebli, zastanówmy się nad klimatem, jaki chcemy uzyskać w pokoju kąpielowym.

 

Jak na łonie natury

Elementy nawiązujące do natury to zawsze dobry wybór, a obecnie również niezwykle modny. Detale i dekoracje wykonane z drewna, kamienia czy naturalne rośliny wpływają na nas kojąco, dlatego też tak często przewijają się w wystrojach profesjonalnych salonów SPA. Warto zdecydować się na płytki imitujące drewno lub kamień, a także meble z elementami o naturalnej barwie drewna.

Świetnym przykładem są meble z kolekcji FARO dostępne w dwóch kolorach: ponadczasowej bieli i dekorze dębu artisan. Oba warianty można ciekawie zaaranżować w estetyce nowoczesnej przytulności i połączyć z blatem konglomeratowym lub laminowanym. Ostateczny wygląd mebli definiują uchwyty, dostępne w trzech różnych wersjach i kolorach.

tw

Zaskakujące faktury

Kontrasty to znakomity sposób na stworzenie wyrazistego i stylowego wnętrza. Dotyczy to zarówno kontrastów kolorystycznych jak i zróżnicowania faktur, które stało się znakiem rozpoznawczym nowoczesnych aranżacji. Kluczem do modnego wystroju jest dziś umiejętne, choć nietuzinkowe połączenie różnych powierzchni w harmonijną całość. Dotyczy to zarówno ścian o niejednolitym wykończeniu, mebli z ciekawymi strukturami, jak i dodatków o wyjątkowych detalach. Takie nieoczywiste zestawienia sprawią, że salon kąpielowy zyskuje modny i luksusowy charakter.

Kolekcja Fuego marki Defra to doskonały przykład zabudowy łazienkowej z charakterystycznym wzorem. Fronty szafek zdobią pionowe, regularne frezy, które nadają im nowoczesny i oryginalny wygląd. Dzięki modułowej konstrukcji, elementy tej serii można dowolnie łączyć, tworząc układy doskonale dopasowane do potrzeb mieszkańców. Dodatkowym atutem jest opcja wyboru nóżek o geometrycznym kształcie oraz punktowych uchwytów dostępnych w trzech kolorach.

tw

Meble rodem z salonu

W salonach kąpielowych ważną rolę odgrywają długie, pojemne komody, które znamy właśnie z salonów. Możemy stworzyć je samodzielnie, łącząc ze sobą dwie szafki pod wspólnym blatem, np. z kolekcji MO-RE. Kolekcja umożliwia tworzenie unikalnych układów meblowych, pozwalając optymalnie wykorzystać dużą przestrzeń. Warto też zaznaczyć, że seria daje możliwość modyfikacji samego wyglądu mebli. Przykładowo – możemy zdecydować się na gładkie fronty lub frezowane na krawędziach. W przypadku wariantu frezowanego, do mebli dobiera się uchwyty TWIG, dostępne w trzech kolorach. Dzięki temu jedna kolekcja mebli pozwala na niezliczone kombinacje i wariacje stylistyczne, umożliwiając stworzenie łazienki dostosowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji. Projekt mebli MO-RE: Studio Politowicz

tw