Listopad 23, 2017

KRÓLOWA ŁAZIENEK – SZAFKA PODUMYWALKOWA

Współczesna łazienka nie jest zbyt duża. Spowodowane jest to ogólnoświatową tendencją. Coraz bardziej popularne stają się mieszkania z małym metrażem, tym samym i łazienki w nich nie należą do największych. Jednak coraz bardziej istotne jest to, żeby łazienka stanowiła harmonijną całość. Nowoczesna łazienka często nie jest już sterylnym miejscem, które ma spełniać tylko określone funkcje. Dzisiaj tak samo ważne jest to, jak wygląda i czy można w niej odpocząć i zrelaksować się po męczącym i ciężkim dniu. 

Remontując, czy aranżując łazienkę należy pamiętać, że wszystkie jej elementy są równie ważne. W łazienkach, w których nie ma zbyt wiele miejsca z przyczyn oczywistych nie zmieszczą się też meble łazienkowe, jakie będą świetnie prezentowały się w dużych salonach kąpielowych. Jest jednak jeden mebel, który może być rozwiązaniem dla osób posiadających nawet najmniejsze toalety. Jest to szafka podumywalkowa. Ze względu na to, że często jest to jedyna szafka, która może się tam pojawiać, pełni ona bardzo ważną funkcje. Przede wszystkim to właśnie w niej mają pomieścić się wszystkie niezbędne rzeczy takie jak: chemia, czy kosmetyki. Dzięki niej właśnie łazienka może być uporządkowana. Dobrze dobrana szafka podumywalkowa może być także elementem dekoracyjnym, który będzie zwracał uwagę od razu po wejściu do łazienki.

Wisząca, stojąca, biała a może intensywnie czerwona?

Jaką szafkę wybrać?

Przed zakupem należy zaplanować dokładnie czy szafka ma być podwieszana, czy też stojąca. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników.

Przede wszystkim szafka stojąca jest łatwiejsza jeśli chodzi o sam montaż. Wstawia się ją po prostu tam gdzie ma stać. [zobacz zalety szafek stojących]

Jeśli chodzi zaś o szafki podwieszane to sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba je zawiesić na ścianie. Szafka taka daje nam możliwość dopasowania wysokości zawieszenia do wzrostu domowników i tym samym pomieszczenie  staje się bardziej komfortowe. [zobacz zalety szafek podwieszanych]

 

 • Kolekcja mebli łazienkowych ARMANDO, marka Defra [www.defra.pl]
 • Kolekcja ROSTI | Defra
 • Kolekcja ROSTI | Defra
 • Kolekcja ARMANDO | Defra
 • Kolekcja ARMANDO | Defra

 

Wiele trendów, niezmienne zasady

Aktualnie jest wiele trendów, które mówią nam jak konkretnie powinna wyglądać dzisiejsza łazienka. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej popularne. W każdym razie

Łazienka nie jest już pomieszczeniem, w którym ma być nudno.

W stylu nowoczesnym pożądany jest minimalizm. Dlatego też meble nie powinny posiadać zbyt dużo zdobień. Najlepsza będzie gładka powierzchnia lub na wysoki połysk. Do małych powierzchni najlepiej sprawdzą się meble w jasnych barwach lub nawet białe. Dzięki nim można będzie uzyskać efekt optycznego powiększenia.

Coraz częściej w łazienkach pojawiają się drewniane akcenty. Nawet wtedy gdy łazienka jest urządzona w sposób nowoczesny, można ją takimi dodatkami ocieplić i sprawić, że całe pomieszczenie zmieni swój charakter. Szafka podumywalkowa w kolorze drewna tak naprawdę może wpisać się w wiele trendów, będzie tak samo dobrze pasować do łazienki utrzymanej w stylu nowoczesnym, jak klasycznym.

Warto czasem również postawić na kolor. Wydawać by się mogło, że tylko jasne kolory pasują do małych przestrzeni lub też dobrze wyglądają jedynie w tych większych. To nic bardziej mylnego! Optycznie powiększyć przestrzeń mogą też kolorowe szafki na wysoki połysk. I tu kolorystyka jest tak naprawdę dowolna.

 • Kolory czerwone lub pomarańczowe pobudzą nas rano do działania i dodadzą energii od razu po przebudzeniu.
 • Kolor zielony, limonkowy i niebieski sprawi, że łatwiej będziemy mogli się zrelaksować i odprężyć.
 • Kolor purpurowy czy fioletowy łagodzi stres i pozytywnie wpływa na emocje. Mając zatem szafkę podumywalkową w kolorze purpury możemy rano nastroić się pozytywnie, a wieczorem kolor ten pomoże nam wyciszyć się i pozbyć stresów związanych z trudami dnia.

 

 • Kolekcja mebli łazienkowych GRANADA, marka Defra - więcej na www.defra.pl
 • Kolekcja MURCIA | Defra
 • funkcjonalna łazienka
 • Kolekcja mebli łaizenkowych COMO, marki Defra - więcej na www.defra.pl
 • Idealna do małych łazienek, kkompaktowe formy, duży wybór brył, pozwoli stworzyć idealną łązienkę.

 

Szafka podumywalkowa znajduje się najczęściej w centralnym punkcie po wejściu do łazienki. Jeśli będzie miała ona intensywny kolor, na pewno będzie przyciągała wzrok. Pamiętajmy, że jeden charakterystyczny akcent, choćby taki, jak wyposażenie łazienki w meble łazienkowe Defra,  potrafi zmienić całe wnętrze, które nabierze innego wyrazu i energii.

Szafka podumywalkowa – jak wybrać najlepszą?

Łazienka, w porównaniu do innych pomieszczeń w domu, jest dość specyficznym miejscem. Przede wszystkim panują tu inne warunki. Często temperatura jest wyższa niż w salonie czy w kuchni, a także panuje tu duża wilgotność. Warto więc wybierając meble łazienkowe zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału, z jakich komponentów i jak solidnie są one wykonane. Szafki łazienkowe powinny:

 • być odporne na wilgoć, bardziej niż inne meble w domu
 • wyposażone w system cichego domykania drzwi i szuflad
 • posiadać prowadnice, umożliwiające jak najszersze otwarcie szuflady
 • dysponować przestronnymi szafkami czy szufladami

Szafka podumywalkowa bez wątpienia jest królową wśród innych mebli łazienkowych. To właśnie dzięki niej jest to miejsce uporządkowane i posiadające określone walory wizualne. A skoro remontu łazienki nie przeprowadzamy co roku, zainwestujmy w meble od sprawdzonych producentów, którzy szczególną uwagę zwracają na jakość, funkcjonalność i estetykę swoich produktów.  Dzięki temu będą one służyły Wam przez długi czas, wciąż wyglądając jak nowe, a jednocześnie stanowić będą piękne i użyteczne dopełnienie przestrzeni łazienki.

 

Autorką wpisu jest Małgorzata Lulczyk, pasjonatka ciekawych aranżacji wnętrz.

 

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter