Luty 13, 2018

ŁAZIENKA DLA PARY

Bez względu na wielkość łazienki musi być ona tak zaaranżowana, by każdy członek rodziny czuł się w niej komfortowo, a wszystkie kosmetyki, środki czystości i łazienkowe akcesoria miały w niej swoje miejsce. Tylko jak to zrobić, gdy z łazienki korzysta para? Każde z nich ma inne oczekiwania, inny tryb życia, inne upodobania. Jak wiec urządzić łazienkę dla dwojga? Oto kilka rad.

Umywalka – jedna czy dwie?

Ilość umywalek bardzo często staje się kluczem do sukcesu – bo któż lubi poranne przepychanie się przy umywalce? Robienie grafiku korzystania z umywalki też często nie zdaje egzaminu, bo porankami zazwyczaj wszyscy się spieszą.

O ile pozwala na to przestrzeń łazienki naprawdę warto zaplanować 2 umywalki – jedną dla niej, jedną dla niego. Najczęściej montuje się je w bliskim sąsiedztwie, ze względu na współdzielenie instalacji wodnokanalizacyjnej, ale … nie jest to warunek konieczny. Na etapie remontu przeniesienie instalacji nie stanowi dużego problemu. 😊

Dwie umywalki to dwie wygodne strefy porannej toalety:

  • można połączyć je jednym wspólnym blatem, który pozwoli na rozłożenie najczęściej używanych kosmetyków i korzystanie z nich bez irytującego sięgania każdorazowo do szuflady czy szafki
  • można dołożyć dwie szafki podumywalkowe, co pozwoli na wygodne przechowywanie indywidualnych (męskich i damskich) kosmetyków i akcesoriów łazienkowych – wówczas żadne kremy i dezodoranty nie będą “przez przypadek” wykorzystywane przez niepowołaną do tego osobę
  • montaż dwóch luster pozwoli na dostosowanie oświetlenia do indywidualnych upodobań
  • zawieszenie dwóch szafek lustrzanych zapewni swobodny dostęp do własnych kosmetyków

Kolekcja AMURA z podwójną umywalką PLAN

Czy umywalki, szafki podumywalkowe i lustra koniecznie muszą być jednakowe? No cóż  – to wchodzi w zakres indywidualnych upodobań aranżacyjnych. Jednak łatwo sobie wyobrazić aranżację męskiej i kobiecej strefy za pomocą różnej armatury i mebli łazienkowych.

Szafki łazienkowe dla każdego

By umywalkowe strefy – męska i damska – były jeszcze bardziej komfortowe każdy z użytkowników może dołożyć obok swojego stanowiska słupek, z przeznaczeniem na własne ręczniki i akcesoria.

Proponujemy też wykorzystanie praktycznej szafki z blatem – w jej przepastnych szufladach zmieszczą się łazienkowe przedmioty warte schowania, a z blatu z pewnością skorzystają Panie, eksponując piękne flakony perfum, dekoracyjne pudełeczka na bibeloty, świece i kwiaty.

Kolekcja mebli łazienkowych GRANADA | Defra

Kolekcja Granada w aranżacji dla dwojga

Wanna czy prysznic?

Z praktycznego punktu widzenia stawiamy na prysznic, ale musi być duży, wygodny dla pary, z nowoczesną deszczownicą i systemem do masażu.

Z romantycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego niż duża wanna, w której dwoje ludzi odpręży się po dniu pracy.

A jeszcze lepiej, gdy mamy wystarczająco dużo przestrzeni, by zainstalować i prysznic i wannę – bo od przybytku głowa nie boli 😊

Decyzja zależy od indywidualnych preferencji i możliwości aranżacyjnych. Pamiętajmy jednak, by w takim pokoju kąpielowym, aby móc się w pełni zrelaksować i zregenerować, umieścić wygodny fotel, kilka świec zapachowych, parę kwiatów i koniecznie puszyste ręczniki i dywaniki.

Kolekcja mebli łazienkowych COMO, marki Defra - więcej na www.defra.pl

Doskonała łazienka dla pary – kolekcja COMO

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail