Lipiec 19, 2018

ŁAZIENKA JAKO SALON KĄPIELOWY– JAK TO ZROBIĆ W DUŻEJ ŁAZIENCE?

 

Każdy dekorator i architekt wnętrz wie, że duża pomieszczenie daje duże możliwości. Tak jest też z łazienkami. Nieduże wnętrze łazienki pozwala na umieszczenie w nim jedynie najpotrzebniejszych elementów, ale duży metraż łazienki, to zupełnie inna bajka. Czas porozmawiać o salonie kąpielowym!

Wykorzystaj możliwości

Do standardowego wyposażenia każdej łazienki należy:

Dopiero kiedy dysponuje się większą powierzchnią, do głowy przychodzą myśli o zamontowaniu bidetu oraz wanny zamiast lub obok kabiny prysznicowej.

Bidet jest bardzo przydatnym urządzeniem sanitarnym. Choć wielu osobom może wydać się zbędny, to jest nieopisanie pomocny w utrzymaniu higieny. Co zaś się tyczy wanny, to nie bez powodu jest ona symbolem łazienkowego luksusu. Któż z nas nie chciałby, choć od czasu do czasu, zażywać gorącej kąpieli z aromatycznymi olejkami? Trudno o lepszy relaks dla ciała i umysłu.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem pryszniców, to możesz w swoim salonie łazienkowym wybudować większą kabinę i uzupełnić ją np. o miejsce do siedzenia. W ten sposób nie tylko dobrze wykorzystasz daną Ci dużą przestrzeń, ale i stworzysz ciekawy wygląd łazienki.

Kolekcja SENSO | marka Defra

Praktyczne i stylowe meble łazienkowe z kolekcji SENSO | Defra

Praktyczne rozwiązania

Kiedy łazienka jest mała, usuwa się z niej wszystko, co nie musi się w niej znajdować – pozostaje tylko absolutnie niezbędne wyposażenie. Jeśli jednak łazienka jest większa, warto pomyśleć o mądrym wykorzystaniu tej przestrzeni.

Nie chodzi jednak o nieprzemyślane wrzucenie do niej kilku mebli, a raczej o ich sprytnym ukryciu, np. w specjalnie zaprojektowanej wnęce w ścianie. We wnęce można urządzić mini pralnię (z koszem na ubrania, pralką, a może i suszarką) lub zamontować w niej kilka półek lub modułowuch szafek i przechowywać w nich ręczniki, bieliznę pościelową, kosmetyki, środki czyszczące – właściwie wszystko, co się chce! Rezygnując z montowania półek uzyskuje się wolną przestrzeń, w której można przechowywać np. odkurzacz, mop czy miotłę.

Multi Open - modułowa kolekcja mebli uniwersalnych | marka Ø NAS, więcej na www.o-nas.eu

Nie przesadzaj

Chociaż w dużej łazience można zmieścić naprawdę dużą ilość urządzeń, mebli i innego wyposażenia, nie można zapominać, że większa przestrzeń nie służy temu, by całkowicie ją wypełnić. Wystarczy dodać do pomieszczenia o kilka przedmiotów za dużo, by stworzyć efekt nieporządku i zagracenia.

Tymczasem salon łazienkowy powinien cechować się dużą elegancją, a ta najczęściej idzie w parze z minimalizmem. Nawet jeśli ten wiklinowy kosz z wystawy modnego sklepu wnętrzarskiego wygląda niesamowicie, to jeśli nie jest Ci absolutnie potrzebny, daruj sobie jego kupno – to samo dotyczy każdego innego elementu wyposażenia.

Miej również na uwadze to, że nawet jeśli umieścisz w łazience tylko kilka elementów, ale zupełnie ze sobą niewspółgrających, to również uzyskasz nieciekawy efekt. Zanim pozwolisz na to, żeby zupełnie losowe przedmioty przykuły Twoją uwagę w sklepie, zastanów się nad tym, w jakim stylu ma być urządzony Twój salon łazienkowy.

Z dobrym planem i pomysłem na to, jak ma się prezentować po urządzeniu, wybierz się do sklepu, by móc wkrótce stworzyć łazienkę swoich marzeń.

Kolekcja mebli łazienkowych NODO | Defra

 

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter