Marzec 16, 2018

ŁAZIENKA W KOLORZE – ZMIEŃ COŚ NA WIOSNĘ!

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu, lub zmianę aranżacji w swoim mieszkaniu. Warto wykorzystać „zastrzyk energii”, by odnowić wnętrze, nadać mu niepowtarzalnego charakteru i zadbać o nową estetykę.

Wiosna jest szczytem sezonu remontowego. Wcześniej wiele zmian jest po prostu niemożliwych do przeprowadzenia lub znacznie utrudnionych. Jednym z pomieszczeń, które chcemy zmienić, jednak nie do końca mamy pomysł na to, jak to zrobić, jest łazienka. Często wydaje się nam, że remont tego miejsca jest najbardziej pracochłonny i kosztowny. Czy musimy wydać dużo, by zmienić wygląd naszej łazienki i sprawić, że korzystanie z niej będzie bardziej komfortowe?

 

Kolorowe meble – pomysł na wiosenną metamorfozę łazienki

Okazuje się, że nie musimy koniecznie zmieniać płytek, armatury, ceramiki sanitarnej, by wystrój wnętrza zmienił się diametralnie. Często wystarczy wymiana mebli na nowe. W końcu to one porządkują całą przestrzeń i przyczyniają się do tego, że łazienka jest bardziej funkcjonalna, ale i estetyczna.

W większości domów królują białe meble łazienkowe. Mają one swoje niezaprzeczalne zalety i są idealnym wyborem dla wielu osób. Może czasem warto jest coś zmienić? Nawet odrobina koloru potrafi wpłynąć na nas pozytywnie. Kolorowe meble łazienkowe, nie są dziś żadną nowością, a już od kilku sezonów są niezwykle modne.

Wymiana mebli łazienkowych, nie musi oznaczać dla nas dużego wydatku. W tych najmniejszych łazienkach, gdzie często znajduje się tylko szafka podumywalkowa, już sama jej zmiana jest zauważalna. Kolor nie tylko wpływa na nasz nastrój, ale także sprawia, że skupiamy wzrok na danej rzeczy. Eksponuje każdy detal, a także wskazuje centralne i najważniejsze punkty w naszym wnętrzu.

Jakie kolory mebli wybrać do łazienki?

Jest to kwestia indywidualna i zależeć powinna od wielu czynników. Każdy z nas wie i zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej kolorystyce czuje się dobrze, a jakiej stara się unikać. Są osoby, które potrzebują pobudzenia i dodatkowej energii rano,  po to by się „obudzić”. Najlepszym rozwiązaniem dla nich byłby kontakt z kolorami, które są postrzegane jako energetyzujące tj.: czerwień, pomarańcz, żółć.

  • Meble Trento marki Defra , dostępne są w kolorze czerwonym. Wykonane zostały z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu idealnie będą nadawały się do specyficznych warunków panujących w łazienkach.
  • błędy w aranżacji
  • Kolekcja TRENTO | Defra
  • Kolekcja TRENTO | Defra

Wiele osób pomimo tego, że czerwień lub inne intensywne barwy wnoszą optymizm i energię, lepiej czują się w zupełnie innej kolorystyce. Popularne są pastelowe odcienie, które potrafią nadać niepowtarzalny, subtelny charakter. Pastelowe meble prezentują się lekko. Będą tym samym idealnym wyborem do małych łazienek. Jasne, pastelowe odcienie pasują do praktycznie każdej aranżacji. Posiadając takie meble, możemy je z całą pewnością połączyć z dodatkami o mocniejszych i intensywniejszych barwach. Miętowy lakier szafki, będzie współgrał z granatem, ciemną zielenią a nawet i brązem. Jednymi z częściej kupowanych mebli, w jasnych odcieniach w sklepie LazienkiABC.pl – są te marki Defra.

  • Meble OP-ARTY marki Defra w ciepłym orzechowym dekorze i nóżkach w miętowym lub żółtym kolorze, pomogą przekształcić naszą łazienkę w miejsce, w którym łatwo będzie się nam odprężyć i zrelaksować. Połączenie dekoru drewnianego i pastelowej barwy jest niezwykle udaną aranżacją.
  • Kolekcja OP-ARTY, marki Defra [www.defra.pl]
  • Kolekcja OP-ARTY | Defra

Meble z serii Defra OP-ARTY, można połączyć z sobą tworząc niepowtarzalne i oryginalne kompozycje. W końcu odcienie inspirowane naturą muszą z sobą współgrać. Kolor miętowy, kojarzy się nam z wiosną, z łąką, z beztroskim czasem i relaksem. Seria utrzymana jest w stylistyce retro i vintage.  Meble OP-ARTY mogą znaleźć się w łazienkach, które są zaaranżowane ultranowocześnie i minimalistycznie – w tych wnętrzach będą pewnego rodzaju przeciwwagą. Idealnie będą nadawały się też do projektów „z duszą”, gdzie czuć klimat minionej epoki.

Kolorowe meble, ceramika, armatura – czy to na pewno dobry pomysł?

Nie każdy czuje się dobrze w monochromatycznych wnętrzach. Niektórzy wolą powiew świeżości, ciekawe aranżację i po prostu chcą się wyróżniać. Łazienka przecież nie musi być biała i nudna!

Jeśli mamy więcej odwagi, możemy pokusić się nie tylko o umieszczenie w naszej łazience kolorowych mebli, może warto pomyśleć też o takiej ceramice sanitarnej, bateriach, czy armaturze.

Wielu producentów już kilka sezonów temu wprowadziło kolekcje, w których znaleźć możemy baterie łazienkowe w wielu barwach. Zaskakują nie tylko kolorystyką, ale także i fantazyjnymi kształtami a także i zastosowanymi technologiami.

 

Planując remont łazienki, warto zastanowić się nad kolorystyką. Może czasem warto odejść od tradycyjnych białych ścian i mebli, które są piękne i estetyczne, ale powtarzalne. Kolorem możemy podkreślić indywidualny charakter, a także sprawić, że miejsce to będzie bardziej przystępne, zabawne i tym samym bardziej komfortowe. Odrobina szaleństwa, w postaci akcentu kolorystycznego, potrafi bowiem dodać nam optymizmu i sprawić, że każdy rozpoczęty dzień w łazience stanie się niepowtarzalny i wyjątkowy!

Autorką wpisu jest Małgorzata Lulczyk, pasjonatka ciekawych aranżacji i redaktorka bloga LazienkiABC.pl

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail