5 lutego 2021
Łazienka w stylu vintage – kolekcja Op-Arty

Łazienka nie zawsze musi przybierać cechy oazy spokoju. Dla niektórych ważniejsze jest to, by pobudzała do działania i zaskakiwała zastosowaniem oryginalnych rozwiązań. Dlatego też indywidualiści świetnie odnajdują się we wnętrzach stylizowanych na vintage. To w końcu styl, który pozwala stworzyć przestrzeń z duszą i nie stroni od awangardowych form oraz łączenia przeciwieństw. W takiej łazience można poczuć się naprawdę wyjątkowo!

Łazienka, która jest nowoczesna, a jednocześnie posiada klimat lat sześćdziesiątych. To możliwe? Oczywiście! Współczesną aranżację wystarczy uzupełnić stylowymi dodatkami i otworzyć się na łączenie ze sobą elementów, które na pozór do siebie nie pasują. Tylko wtedy uzyskamy wnętrze eklektyczne pełne zaskakujących zestawień.

Meble z nutą awangardy

Dzięki zastosowaniu stylu vintage we wnętrzu mamy szansę stworzyć przestrzeń z duszą. Taką, która zaskakuje zastosowanymi w niej przedmiotami, kolorami i połączeniami. Im bardziej kontrastujące zestawienia form, kolorów, stylistyki wyposażenia tym lepiej! Przykładem mebli, które idealnie nadają się do łazienek z nutą retro są Op-Arty marki Defra. – To minimalistyczna, nowoczesna bryła, wyposażona w wygodne szuflady i pojemne szafki. A dzięki nóżkom zamontowanym pod skosem, meble sprawiają wrażenie opartych o ścianę. Mowa tu o „wrażeniu”, bo szafki są przymocowane do ściany, a nóżki pełnią rolę jedynie dekoracyjną. Ten kontrastujący z bryłą mebla dodatek dodaje całości animuszu i wprowadza nutę awangardy, czyniąc meble niezwykle oryginalną propozycją często wykorzystywaną w łazienkach eklektycznych, retro i vintage. Nie bez znaczenia dla klientów pozostaje również sam kolor mebli. Mogą być one wykonane z dekoru w odcieniu szlachetnego orzecha lub pokryte białą lakierowaną powłoką. Choć meble stworzone zostały w stylistyce vintage, to do ich wyprodukowania wykorzystano wysokiej jakości komponenty i technologie, oddając w ręce klientów produkt zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i solidny i trwały. W zestawie z meblami istnieje także możliwość zakupu lustra stylizowanego na retro, który w połączeniu z bryłą Op-Arty wzmacnia efekt wnętrza nowoczesnego, ale z klimatem minionych lat.

Stylizowane dodatki

Klimat wnętrza tworzą zwykle dodatki, które zdecydujemy się zastosować. To one definiują efekt końcowy naszego mieszkania. Ozdobne, kryształowe oprawy świetlne lub złote elementy dekoracyjne takie jak np. uchwyty, klamki czy świeczniki, dodają wnętrzu vintage niespotykanego uroku. Nie bójmy się nieco podniszczonych elementów – to właśnie rysy, pęknięcia czy uszczerbki nadają przedmiotom wyjątkowy charakter. W łazience retro świetnie sprawdzą się także stylizowane baterie – umywalkowa i wannowa z ozdobnymi kurkami, a wanna na dekoracyjnych nóżkach może stać się absolutną perełką. Wnętrza vintage to przede wszystkim definiujące ten styl dodatki! Nie należy lekceważyć ich znaczenia przy tworzeniu tak klimatycznej łazienki.

W poszukiwaniu siebie

Jeśli jesteś kreatywną duszą, a oczywiste połączenia to dla Ciebie nuda, z pewnością zakochasz się w łazienkach urządzonych w stylu vintage i retro. To w końcu prawdziwy raj dla tych, którzy uwielbiają łączyć ze sobą style w poszukiwaniu harmonii i odzwierciedlenia swojego indywidualizmu. Warto jednak pamiętać o tym, że urządzenie mieszkania w takim stylu jest dość drogie. Stylowe dodatki, jeszcze takie, w przypadku których mijający czas działa na ich korzyść, nie są tanie. Nabierają one bowiem wartości wraz z czasem. Dobrym pomysłem jest śledzenie ogłoszeń internetowych, w których niekiedy prawdziwe „perełki” dostać można dosłownie za grosze! Kupowanie mebli i dodatków w sklepach vintage jest już droższym rozwiązaniem. W dedykowanych punktach cena za produkty wynika z ich wysokiej jakości i luksusowych materiałów wykorzystanych do ich stworzenia. Warto jednak pamiętać, że kupując przedmioty vintage dajemy im drugie życie i wpisujemy się w niezwykle modny i wartościowy dziś trend zero waste, który zakłada niepozbywanie się, a ponowne wykorzystywanie przedmiotów w innych celach.