Grudzień 14, 2018

MAŁA ŁAZIENKA – JAK STWORZYĆ PRZYTULNE WNĘTRZE

Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Problem powiększa się wprost proporcjonalnie do zmniejszania się metrażu, jakim dysponujesz. Ilość przedmiotów i sprzętów, jakie chcesz zmieścić w tym pomieszczeniu, często przekracza fizyczne możliwości. Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak rozwiązać problem ciasnego pomieszczenia, w którym nieprzyjemnie spędza się czas i stworzyć przytulną łazienkę.

Mała łazienka – funkcjonalne meble do łazienki

Gdy liczy się każdy centymetr powierzchni użytkowej, warto bardzo dobrze przemyśleć i zaplanować meble, które się na niej znajdą. Na rynku istnieje ogromna liczba mebli łazienkowych w każdym formacie. Jeśli dysponujesz małym pomieszczeniem, wybierz kompaktowe i jednolite meble. Niech spełniają praktycznie funkcję użytkową.

Pięknie zdobione i szeroko otwierane szafy nie nadają się do ciasnych pomieszczeń, ponieważ nie tylko zabierają dużo cennego miejsca, ale sprawiają toporne wrażenie. Duże i zdobne meble będą przytłaczać i powodować, że nie będziesz móc czuć się w swojej łazience komfortowo.

Aranżacja łazienki z wykorzystaiem mebli łazienkowych z kolekcji POINT

Meble łazienkowe z kolekcji POINT

Również materiał oraz sposób wykonania ma znaczenie. Im bardziej naturalne tworzywo, tym lepiej funkcjonuje nam się w jego otoczeniu. Świetnym wyborem będą meble łazienkowe pokryte dekorem imitującym drewno, dzięki którym stworzysz naturalne i bardzo przyjazne wnętrze.

Aranżacja łazienki w ykorzystanie mebli łazienkowych z kolekcji FONTE od Defra

Meble łazienkowe z kolekcji FONTE

Ciepłe kolory w łazience

Istnieje cała filozofia kolorów, która za pomocą mechanizmów psychologicznych i skojarzeń tłumaczy ich wpływ na nastrój, zachowanie i emocje ludzi. Naucz się dobierać kolory zgodnie z celami, które ci przyświecają. Jeśli masz małą łazienkę, postaw na jasne barwy, aby powiększyć optycznie przestrzeń, którą dysponujesz. Ciepłe, mocne kolory kojarzą się z przyjemnościami oraz przytulną atmosferą.

Zastosuj więc przyjemne beże, róż czy delikatną czerwień bądź pomarańcz. Jeśli kolor nie będzie zbyt wyrazisty, nie przytłoczy, a jednocześnie pozostawisz klasyczne zimne łazienkowe kolory na rzecz bardziej nostalgicznych i przyjemnych odcieni.

Kolory dotyczą również dodatków, które znajdą się w twojej łazience. Postaw na rustykalne aranżacje z naturalnych materiałów. Bliskość natury działa uspokajająco na zmysły i doskonale wpisuje się w ciepłe barwy ścian czy płytek.

Kolekcja mebli lazienkowych ALESIA | Defra

Meble łazienkowe z kolekcji ALESIA

Łazienka w klimacie hygge

Duńczycy mają bardzo fajny sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery. Hygge to duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę i przytulność. Jest to filozofia dostarczania sobie przyjemności w zaciszu domowym za pomocą ubioru, zapachu, koloru, jak również i aranżacji wnętrz. Taki stan również można osiągnąć w łazience i to niewielkim kosztem.

Zaopatrz się w ciepły pluszowy dywan do łazienki i grubo plecione kaszmirowe ręczniki. Nastrój przyjemności i ciepła można zakupić w słoiku. Taki efekt dają świece zapachowe, które odpowiednio ułożone w twojej łazience, będą umilać każdą kąpiel i sprawią, że nie będziesz chciała wyjść z twojej niewielkiej łazienki.

Jeśli budżet ci na to pozwala, możesz włączyć do swojego wnętrza elementy drewniane, które świetnie korespondują z filozofią hygge i kojarzą się z ciepłym i przytulnym domkiem w górach.

Mała łazienka da się lubić. Dzięki dobremu wyposażeniu, które jest koniecznie kompaktowych rozmiarów oraz przy pomocy odpowiednich kolorów, można stworzyć świetne aranżacje. Dobrze przemyśl rozmieszczenie mebli i sprzętów, dobierz do tego ulubione dodatki i ciesz się przytulnym wnętrzem.

Aranżacja łazienki w wykorzystaniem mebli łazienkowych z kolekcji OLEX.

Meble łazienkowe z kolekcji OLEX

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter