Styczeń 21, 2019

MINIMALISTYCZNA ŁAZIENKA – ZASADY ARANŻACJI WNĘTRZ

Aranżacja łazienki nie jest zadaniem łatwym. Istnieje jednak jeden niezawodny sposób na to, aby każde tego typu pomieszczenie wyglądało modnie i elegancko, ale zachowywało swoją funkcjonalność. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, jak zaprojektować wnętrze na miarę każdego gustu w prosty sposób.

Minimalizm kolorystyczny w łazience

Kluczem do stworzenia minimalistycznej przestrzeni jest decyzja o wyborze jednego, maksymalnie dwóch kolorów przewodnich, które będą dominującymi w tym pomieszczeniu. Wcale nie muszą to być kolory jasne, wręcz przeciwnie, możesz postawić nawet na czerwień. Jasne kolory są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, ale minimalizm wcale się do nich nie ogranicza. Jednak zasada doboru małej ilości kolorów jest niezwykle istotna, ponieważ to właśnie one w pierwszej kolejności decydują o odbiorze przestrzeni przez jej użytkowników.

Jeśli zdecydujesz się na jakiś mocny kolor, nie ubieraj w niego każdego przedmiotu w łazience. Zdecyduj się raczej na umieszczenie go w określonych miejscach, tak aby całość harmonijnie się ze sobą komponowała.

Kolekcja mebli łazienkowych SENSO | Defra

 

 

 

 

 

Proste meble łazienkowe

Aby stosować wyznaczniki stylu minimalistycznego postaw na proste kształty mebli. Meble łazienkowe mogą służyć nie tylko funkcji użytkowej, ale również być doskonałym elementem dekoracyjnym. Choć mówiąc o dekoracjach, nie mówimy o zdobieniach w stylu art deco, lecz opływowych geometrycznych kształtach. Minimalizm charakteryzuje się właśnie takimi ozdobnikami, które nie skupiają całej uwagi, lecz doskonale dopełniają przestrzeń.

Dobrej jakości meble łazienkowe będą stanowić najlepszą ozdobę tego pomieszczenia. Na rynku do wyboru jest wiele różnorodnych opcji, również kolorystycznych. Zwróć uwagę również na to, czy meble mają połysk czy nie. Jeśli wybierzesz płytki z elementami połysku, zdecyduj się na stonowane meble i odwrotnie, aby nie przesadzić z ilością połyskujących powierzchni.

 

Minimalistyczne dodatki do łazienki

Nie jest prawdą, że styl minimalistyczny to brak dodatków. W dobrze zaprojektowanym minimalistycznym wnętrzu dodatki doskonale wpisują się w przestrzeń i często stanowią wartość użytkową, a nie zagracają. Nie bój się więc wstawić lustra w ciekawym geometrycznym kształcie bądź złożonego z kilku części. Kwadratowe ciężkie dodatki takie jak mydelniczka, kubki na szczoteczki i pastę, a także pudełka na kosmetyki, mogą znaleźć się w twojej łazience, jednak tylko tyle, ile jest zupełnie potrzebne.

Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym

W tym aspekcie minimalizm również ma coś do powiedzenia. To jakie oświetlenie wybierzesz, ma kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z pomieszczenia, ale może również dopełniać aranżacji wnętrza. Postaw na abstrakcyjne bądź geometryczne wzory żyrandoli, jednak zrezygnuj z monumentalnych i błyszczących. Dobrze sprawdzą się nowoczesne wzory o ciężkich, ale prostych układach z niewielką ilością żarówek.

Minimalizm lubi przestrzeń i swobodę ruchu. Nie wstawiaj więc do łazienki sprzętów, które nie muszą się tam znaleźć. Staraj się zorganizować układ tak, aby zostało, jak najwięcej przestrzeni. Stosuj niewiele kolorów oraz ograniczoną liczbę dodatków, które stanowią jednocześnie funkcje użytkowe.

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter