Czerwiec 22, 2018

MODNA I FUNKCJONALNA ŁAZIENKA – NAJNOWSZE TRENDY

Jeśli zmieniasz właśnie wystrój swojej łazienki lub dopiero urządzasz ją w nowym lokum, na pewno potrzebujesz inspiracji i pomysłów. Być może obowiązująca obecnie moda mieszkaniowa pomoże Ci znaleźć koncepcję na to, jak powinna wyglądać po skończeniu prac Twoja łazienka.

Nowoczesna łazienka

 

 

Architekci i projektanci wnętrz wciąż prześcigają się w pomysłach na stworzenie pięknych i użytecznych łazienek. Każde pomieszczenie powinno charakteryzować się obiema tymi cechami, aby jego użytkowanie było w pełni satysfakcjonujące dla właściciela. Na szczęście na rynku jest ogrom mebli i rozwiązań, dzięki którym każda łazienka może stać się równie modna, co funkcjonalna.

Modne wczoraj, modne dziś

 

 

 

Trendy lubią przychodzić i odchodzić. To, co kilkanaście lat temu było absolutnym hitem, znowu staje się nim dzisiaj. Projektanci wykorzystują inspiracje z przeszłości, by tworzyć to, co dzisiaj ma największe wzięcie. Szukając więc inspiracji do urządzenia łazienki, warto sięgnąć pamięcią wstecz, wykorzystując dawne pomysły w nowym, lepszym wydaniu.

Duże na małe

 

Przez jakiś czas podłogi i ściany w łazienkach wykładało się dużymi płytkami – wystarczyło kilka i cała powierzchnia była nimi pokryta. Obecnie zamiast stosować płytki takiej wielkości, stosuje się raczej ich mniejsze odpowiedniki. Nierzadko też sięga się po różnego rodzaju mozaiki, zlepione z naprawdę niewielkich fragmentów płytki ceramicznej. Niewielkie płytki i mozaiki nie tylko są bardzo efektowne, ale również bardzo praktyczne: obłożenie nimi półokrągłej wanny nie stanowi żadnego problemu, natomiast byłoby niemożliwe przy użyciu dużych płytek.

W łazienkach dotychczas dominowały płytki ceramiczne matowe. Producenci ceramiki coraz częściej proponują swoim klientom płytki wykończone połyskliwą emalią. Oczywiście nie stosuje się ich na podłogach, gdzie szybko wytarłaby się błyszcząca warstwa (i gdzie byłyby też trudniejsze w utrzymaniu), ale na ścianach – tam robią bardzo interesujące wrażenie.

Kabina prysznicowa w innym wydaniu

 

 

 

Nastał już kres dla klasycznych kabin prysznicowych z wysokim brodzikiem i rozsuwanymi ściankami. Jeśli jest na to w łazience odpowiednio dużo miejsca, buduje się kabinę prysznicową ograniczoną z dwóch stron ścianami łazienki i z trzeciej nieruchomą szybą. Czwarta strona jest wówczas otwarta, ale aby taka konstrukcja miała sens w użytkowaniu i nie groziła zalaniem łazienki podczas każdego prysznica, przestrzeń wydzielona pod kabinę musi być naprawdę duża. Jeśli jednak w łazience nie ma wystarczająco dużej powierzchni, by wprowadzić ten pomysł w życie, to wcale nie oznacza, że wbudowana w niej kabina ma być staroświecka. Zamiast brodzika utrzymuje się teraz podłogi na niskim poziomie, tworząc delikatny spad w stronę odpływu, który uniemożliwia ucieczkę wody.

Wbudowane w ścianę

Wiele mebli obecnie wbudowuje się w ściany i w podobny sposób tworzy półki, przypominające wnęki. Takie rozwiązanie jest polecane zwłaszcza do małych łazienek, w których każda forma oszczędzania powierzchni jest na wagę złota. Oprócz tego, że takie wnęki są bardzo użyteczne, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko.

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter