Czerwiec 20, 2018

MODNE GADŻETY DO ŁAZIENKI

Łazienka, podobnie jak każde inne pomieszczenie, jest niczym bez odpowiedniego wystroju. Chcąc nadać wnętrzu charakter, trzeba zadbać o detale, bo jak powszechnie wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach. Powiedzenie to ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o architekturę wnętrz.

Łazienka na czasie

Urządzanie domu i mieszkania jest wielkim wyzwaniem dla każdego. Takie pomieszczenie jak łazienka musi być funkcjonalne, dobrze przemyślane, a to tego miłe dla oka. Najlepiej by było, gdyby do tego było też modne. Łazienkę jednak urządza się raz na kilka lat – nie sposób więc nadążyć za modą, jaką wyznaczają architekci wnętrz, sugerujący wybór takich czy innych płytek. Jest jednak sposób, by – mimo tego, że moda się zmienia – wciąż utrzymywać swoją łazienkę na topie.

Ozdoba ściany

W niewielu łazienkach widuje się obrazki czy zdjęcia na ścianach – decyzja o ich umieszczeniu w tym pomieszczeniu będzie więc bardzo oryginalna. Co zrobić, by efekt był nie tylko zaskakujący, ale też modny? To zależy od charakteru wnętrza. Jeśli jest nowoczesne, warto sprawdzić ofertę producentów plakatów. Niektórym ludziom plakat kojarzy się zazwyczaj z wątpliwą ozdobą ścian pokoju zbuntowanego nastolatka, ale jest to błędne przekonanie. Obecnie można z łatwością zaopatrzyć się w bardzo gustowny plakat, który w odpowiedniej oprawie będzie doskonałym dodatkiem każdego wnętrza. Jeśli chodzi o wystrój łazienki, idealnie dopełni go plakat w stylu vintage, przedstawiający starą reklamę środków czyszczących bądź kosmetyków. Równie dobrze sprawdzą się na ścianach motywy kwiatowe. Ryzykowne byłoby jednak umieszczenie plakatu z takim wzorem w nieco bardziej klasycznej łazience – tam lepiej będzie wyglądać np. grafika z geometrycznymi wzorami.

Zawsze w modzie

Wydaje Ci się, że świece to przeżytek? Nic bardziej mylnego! Jeśli w jakimś miejscu w domu czy mieszkaniu jest dla nich miejsce, to właśnie w łazience. Ustawione w rogu wanny czy innym przytulnym kącie tworzą niepowtarzalny nastrój. Jeśli Twoja łazienka jest bogata, zdecyduj się na proste świece w jednolitym kolorze. Jeśli zaś brakuje jej „tego czegoś”, zaszalej i wybierz kilka świec w różnych kształtach, wielkościach i kolorach – na pewno ożywisz w ten sposób wnętrze. Jeżeli aromaterapia to Twój sposób na relaks, nie zawahaj się kupić świec zapachowych.

Przedmioty użytku codziennego

Jako kolejny przykład warto podać gadżety z pokrewnej rodziny, które nie kosztują wiele, a wnoszą do wnętrza bardzo dużo. Mowa o wszelkiego rodzaju kubkach i pojemnikach, które mogą być przecież równie ładne, co praktyczne. Wszyscy potrzebują kubków na szczoteczki do zębów, dozowników do mydła itd., ale nie wszyscy wiedzą, czym kierować się podczas kupowania. Staraj się wybierać wszystkie tak, aby (nawet jeśli nie pochodzą z kompletu) wyglądały jak spójny zestaw. Kiedy uda Ci się znaleźć serię produktów o podobnym wyglądzie, możesz puścić wodze fantazji i kupić pojemniki imitujące kryształ, takie w stylu retro lub wykończone drewnem – wybór należy do Ciebie.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail