18 lutego 2022
Najmodniejsze meble na 2022 rok

Myśląc o wystroju łazienki, pamiętaj o tym, że o jej ostatecznym wyglądzie w dużym stopniu decydują meble. Bogactwo dostępnych wzorów i rozwiązań sprawia, że łatwo pogubić się w trendach, które w dodatku szybko się zmieniają. Jednak niektóre style nigdy nie tracą na aktualności. Podpowiadamy, jakie meble warto wybrać w tym roku, by stworzyć piękną łazienkę, która przez długi czas będzie na topie.

Bliskość natury

Rok 2022 zapowiada wielki powrót do natury. Modne będą wszelkie organiczne materiały – kamień, drewno, szkło, ceramika czy len. Jeśli chodzi o kolorystykę, popularne w zeszłym sezonie wyraziste odcienie w łazienkach, ustąpią miejsca stonowanym klasykom – brązom, beżom, szarościom i bieli. Połączenie wszystkich tych elementów zapowiada silny trend na stylistkę skandynawską i boho. Jeśli więc dobrze czujesz się w łazience o stonowanym charakterze i marzysz o bliskości z naturą, postaw na meble o prostych, oszczędnych bryłach z dekorem drewna, na przykład z kolekcji FONTE. Kolekcję warto uzupełnić o użyteczne blaty z konglomeratu HI-MACS®, których struktura imitująca kamień, podkreśli naturalny charakter wnętrza.

Ponadczasowa czerń

Czerń jest obecnie jednym z najpopularniejszych odcieni w łazienkach. Nie powinno to dziwić, bowiem kolor czarny ma we wnętrzu niezwykłą moc – przykuwa spojrzenia i dodaje elegancji jak żaden inny. Nawet zastosowana w dodatkach, czerń wprowadzi do łazienki styl i wyrazistość. Jeżeli nie obawiasz się zdecydowanych rozwiązań, a cenisz sobie klimatyczne wnętrza, śmiało możesz postawić na czarne meble łazienkowe. Skłaniaj się jednak ku bryłom o prostych, minimalistycznych formach, bo takie jeszcze przez długi czas pozostaną aktualne. Pamiętaj jednak, że jednolite czarne meble mogą w niewielkim pomieszczeniu wyglądać dość topornie. By uniknąć tego wrażenia, czarne szafki z kolekcji SENSO wzbogacono o delikatny, liniowy frez na frontach, który równoważy optycznie ich ciemny odcień i nadaje subtelności.

Salon kąpielowy – nie-zwykła łazienka

Łazienka to jedno z nielicznych pomieszczeń w domu, w których możemy naprawdę swobodnie odciąć się od reszty świata. Zrozumienie, że jej rola nie ogranicza się wyłącznie do funkcji higienicznych, zrodziło trend na urządzanie tzw. salonów kąpielowych. Prawdziwy salon kąpielowy to nie tylko niezbędne sprzęty i kilka szafek, ale też wygodne fotele, ozdobne komody, żywe rośliny i przyjemne w dotyku materiały, słowem wszystko to, co zwykle umieszczamy w naszych pokojach. Taka przytulna aranżacja łazienki to doskonały pomysł, jeśli tylko uwzględnisz jeden warunek – umieszczone w niej meble powinny być odporne na wilgoć. I o ile pojedynczy fotel, który w każdej chwili można wynieść nie będzie stanowił problemu, tak gorzej może być w przypadku zaaranżowania łazienki na stałe meblami przeznaczonymi do innych pomieszczeń. Najlepiej zdecydować się na meble dedykowane do łazienek, ale nawiązujące stylistycznie do mebli salonowych – jak na przykład kolekcja OP-ARTY, której charakterystyczna linia nóżek nawiązuje do modnego obecnie stylu mid-century.

Elastyczna zabudowa

Pośród wszystkich przedstawionych, najbardziej wpływowym i dominującym trendem będzie w tym roku personalizacja. Jeśli Twoja łazienka jest mała i nieustawna, albo przeciwnie – przestronna i wymagająca pojemnej zabudowy – przemyśl wybór mebli modułowych. Kolekcje modułowe pozwalają na swobodne dobieranie do siebie poszczególnych elementów meblowych w dowolnym momencie, nawet wtedy, gdy już po latach stwierdzisz, że przydałoby się więcej miejsca do przechowywania. Mając szeroki wybór szafek, blatów, półek czy umywalek, bez trudu skomponujesz zestaw najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.