Kolor niebieski to zawsze dobry wybór do łazienki, nieważne w jakim wydaniu – delikatny odcień błękitu wprowadzi do niej przyjemny nadmorski klimat, zaś głęboki granat doda jej stylu i elegancji. Jeśli nie wiesz, na jaką opcję postawić w swojej łazience, zapoznaj się z naszymi pomysłami!
Niebieski z bielą – ponadczasowe połączenie
Kolor niebieski nie bez powodu od lat pojawia się w naszych łazienkach. Odcień ten kojarzy się z wodą i wnosi do pomieszczenia wrażenie czystości i świeżości. Przywodzi też na myśl pogodne, bezchmurne niebo, dzięki czemu wprowadza nas w pozytywny nastrój i pomaga się zrelaksować. Z jego pomocą łatwo stworzysz łazienkę, w której aż chce się przebywać.
Niezależnie od tego, czy sięgniesz po głęboki granat w marynarskim stylu, czy delikatny błękit wymieszany z szarością, każdy z tych kolorów prezentuje się doskonale w połączeniu z białymi płytkami i białą uniwersalną ceramiką łazienkową. Takie połączenie jest jednak dość chłodne w odbiorze. By ocieplić aranżację, wystarczy wprowadzić elementy drewna, np. w formie blatów. Biała zabudowa urozmaicona dekorem drewna, np. z kolekcji Stilla, to gotowy patent na modną i ponadczasową łazienkę.

Co zamiast bieli?
Poza oczywistą bielą, kolor niebieski fantastycznie komponuje się z innymi stonowanymi odcieniami. Śmiało możesz więc zastosować beże lub szarości. Dla ciekawszego efektu, zamiast jednolitych płytek warto wybrać te o niejednolitym wykończeniu. W ostatnim sezonie niezwykle modne stały się duże płytki w odcieniu kobaltu z deseniem beżu i brązu lub wielkoformatowe płytki imitujące marmur. Taka niebieska glazura, wzbogacona o beżowe, brązowe lub białe tony, lecz zastosowana z umiarem, to gwarancja wnętrza, które na pewno przyciągnie spojrzenia.
Efektowna mozaika
Jeśli wzory nie są dla ciebie, z powodzeniem możesz sięgnąć po jednolitą mozaikę i ułożyć ją w niestandardowy sposób, np. w formie modnej jodełki. Taki zabieg podkreśli strukturę płytek i sprawi, że ściana stanie się dekoracją wnętrza. Pamiętaj, jednak że mozaika nie lubi konkurencji. Najlepiej wyeksponować ją na jednej wybranej ścianie i zrównoważyć stonowanymi dodatkami.
