Sierpień 29, 2018

NIEOCZYWISTE DODATKI DEKORACYJNE DO ŁAZIENKI – INSPIRACJE

Łazienka jest miejscem dla ciała i ducha. Żeby mogła umożliwiać relaks po całym dniu, poza praktycznymi aspektami zadbaj o jej estetykę. Stylizując wnętrze, wybierz  dodatki umilające spędzanie wolnego czasu. Poznaj inspiracje, które ułatwią Ci dekorowanie łazienki i zamienią ją w miejsce, do którego chce się wracać.

Dekorowanie łazienki jest wspaniałym sposobem, żeby nadać jej indywidualny charakter. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać i nie zagracać przestrzeni – poza wyglądem liczy się funkcjonalność. Aranżacja łazienki daje szerokie pole do popisu.  Możemy wybierać spośród wielu stylów, ciekawych akcesoriów i nieoczywistych dodatków.

 

Styl marynistyczny – morskie dodatki do łazienki

Styl marynistyczny wbrew pozorom nie jest zarezerwowany wyłącznie do nadmorskich domków.  Łączy w sobie elementy bieli z granatem lub błękitem. Jasna kolorystyką przywołuje wspomnienia z wakacji, tworzy klimat beztroskiego relaksu. Dekoracją w stylu marynistycznym mogą być wszelkie morskie znaleziska, takie jak muszle, kamienie czy sztuczne rozgwiazdy i koralowce. Wykorzystać można je na wiele sposobów, nie tylko rozkładając na półkach. Duża skorupa muszli może pełnić funkcję mydelniczki. Wazony czy słoje wypełnione kamyczkami lub muszelkami w naturalnej kolorystyce idealnie uzupełnią wystrój. Dekorują łazienkę w stylu marynistycznym pamiętajmy przede wszystkim o umiarze, żeby zdobić a nie zagracać.

dodatki do łazienki

Niecodzienna codzienna odsłona

W każdej łazience znajdziemy podstawowe akcesoria, takie jak mydelniczka czy kubek na szczoteczki. Dlatego jeśli chcesz jedynie delikatnie odświeżyć wygląd pomieszczenia, możesz zdecydować się na nowy komplet. Wybór jest ogromny – od klasycznej ceramiki, przez awangardowe szkło, po cementowe zestawy. Wybierać możesz także spośród różnych dywaników, koszów na pranie i luster. Dopieraj dodatki, które pasują do stylu w jakim urządzona jest łazienka i podkreśl indywidualny charakter wystroju.

dodatki do łazienki

Zielony zakątek

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem/posiadaczką okna w łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić do wnętrza trochę zieleni. W łazience rośliny mogą czuć się dobrze – wpływa na to przyjazne wilgotne powietrze. W takim środowisku świetnie mają się paprocie, które nie znoszą suchego powietrza. Przy oknie od strony południa i zachodu powinno ustawiać się gatunki światłolubne, natomiast przy północnym i wschodnim rośliny, które nie potrzebują wiele światła np. kalatee zachwycające dekoracyjnymi liśćmi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o roślinach w łazience przeczytaj nasz wpis na ten temat tutaj.

rośliny w łazience

Industrialny sznyt – surowe dodatki do łazienki

Jeśli jesteś miłośnikiem industrialnego stylu, na pewno jest ci bliski kolor metalu i bieli. Twoja łazienka nie musi być wykończona w surowym stylu, z rurami poprowadzonymi po ścianie, żeby móc przemycić odrobinę pomysłów i inspiracji. Aby uzyskać charakterystyczny klimat, wmontuj ozdobne żarówki. Na drobne akcesoria takie jak waciki czy patyczki możesz zdecydować się na słoiki lub pojemniki z brązowego szkła. Kierując się zasadą „mniej znaczy więcej”, zyskasz styl i funkcjonalność.

Wybierając akcesoria dekoracyjne możemy czerpać pomysły z wielu inspiracji. Dobrze wkomponowane dodatki odmienią wygląd Twojej łazienki , a Ty zyskasz unikatową i komfortową przestrzeń.

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail