Lipiec 31, 2018

NIETYPOWE GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE – INSPIRACJE

Wygląd łazienki wcale nie musi być nudny. Wystarczy wprowadzić do wnętrza choćby jeden nietypowy element i zupełnie zmienia się jego charakter. Takim elementem może być grzejnik łazienkowy o niekonwencjonalnym wyglądzie.

Tradycyjny grzejnik, czyli co dobrze znamy

Współczesne społeczeństwo bardzo szybko się nudzi. Każdy chce się wyróżniać i każdy chce mieć coś innego – dotyczy to także mody mieszkaniowej. Kiedy ktoś rzuca hasło „grzejnik łazienkowy”, do głowy automatycznie przychodzi obraz białej pionowej drabinki o zmiennej długości. Taki model, choć może nieznacznie różnić się sposobem rozstawienia szczebli i kształtem, jest bardzo typowym wyborem podczas urządzania łazienki. Chociaż kupno takiego modelu jest bezpieczne (bo pasuje do każdej łazienki), trudno nazwać go efektownym.

 

Grzejniki łazienkowe w innej formie

Czasami właściwe rozwiązanie dla danego pomieszczenia jest prostsze, niż się wydaje. Wszyscy znamy grzejniki łazienkowe w formie drabinek rozciągniętych w pionie, a rynek wnętrzarski oferuje także grzejniki drabinkowe, których szczeble są rozciągnięte w poziomie. Na takie szerokie grzejniki dużo łatwiej jest wygospodarować miejsce w łazience, bo można je umieścić w jednej linii z innym urządzeniem czy elementem wyposażenia. Z racji swojego nietypowego kształtu wyglądają ciekawiej.

Są także inne sposoby, by zmieścić grzejnik w łazience o niewielkiej powierzchni – można po prostu wcisnąć go do kąta (dosłownie!). Producenci grzejników łazienkowych tworzą bowiem także modele narożne – incorner – które nie zabierają potrzebnej przestrzeni w łazience. Istnieją również takie ich odpowiedniki – outcorner – które można umieścić na wystającym filarze czy kancie ściany.

nietypowe grzejniki łazienkowe

 

Zmiana stylu

Architekci i projektanci specjalizujący się w wystroju wnętrz wciąż wpadają na nowe, ciekawe pomysły. Wiedzą, że elementy wyposażenia nowoczesnego mieszkania muszą być równie praktyczne, co eleganckie. Właśnie dlatego nie boją się rozwiązań zupełnie innych niż te, które znamy. Dzięki temu powstają również dekoracyjne grzejniki łazienkowe w formie ozdobnych płyt (zarówno prostokątnych, jak i owalnych), ramek w stylu art déco, spiral czy nawet złożonych pod różnymi kątami podłużnych elementów.

grzejnik łazienkowy

 

Grzejniki łazienkowe w kolorze

Nie tylko kształt może wyróżniać grzejnik łazienkowy w Twoim domu – może to czynić również kolor. Biel doskonale wkomponowuje się w wystrój każdej łazienki, ale czasem warto zaryzykować i zdecydować się na inną tonację kolorystyczną. Metaliczne kolory sprawdzają się równie dobrze w łazience urządzonej w każdym stylu. Tym, którzy mają w sobie więcej odwagi, polecamy żywsze kolory.

Grzejniki łazienkowe można znaleźć w odcieniach czerwieni, niebieskiego, zieleni – jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia. Jeśli ktoś umiejętnie dobierze kolor grzejnika do pozostałej części wystroju łazienki, może uzyskać bardzo interesujący efekt. Trzeba przy tym pamiętać tylko o jednej zasadzie: nie mieszać zbyt wielu kolorów w jednym pomieszczeniu. Jeśli grzejnik ma być kolorowy, niech będzie jednym z nielicznych barwnych akcentów w pomieszczeniu.

 

Zapisz się na newsletter

newsletter templates powered by FreshMail