Kwiecień 10, 2018

NOWOCZESNE ARANŻACJE ŁAZIENEK – NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Przy projektowaniu swojej wymarzonej łazienki pojawia się pytania: w jakim stylu ją urządzić? Najczęstszą wybieraną aranżacją jest styl nowoczesny. To jeden z najbardziej uniwersalnych stylów, ponieważ jest ponadczasowy, nie ulega modzie. Jeśli mamy już wybrane płytki, baterie i urządzenia sanitarne – pora pomyśleć nad meblami, lustrem, dodatkami, oświetleniem. Przedstawiamy przegląd naszych pomysłów.

Minimalizm

Nowoczesna łazienka cechuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. To także surowy wygląd i powściągliwość w dodatkach. Sprawdzi się zatem w pomieszczeniach małych i ciasnych, szczególnie jeżeli zależy nam na oszczędzeniu cennego miejsca, ponieważ optycznie powiększy łazienkę. Oczywiście będzie także dobrze wyglądał w większych łazienkach, ponieważ rozjaśni ją i maksymalnie otworzy przestrzeń. Minimalizm kocha proste kształty, gładkie materiały i jednolite kompozycje. Oszklony prysznic, szklana prostokątna umywalka, jasne kolory – to podstawowe wyposażenie każdej minimalistycznie urządzonej łazienki.

Elegancja

Łazienka nowoczesna to łazienka elegancka i zaprojektowana z dbałością o każdy detal. Nie bez powodu kojarzy się z kontrastami – w elegancko urządzonej łazience możemy pozwolić sobie na ciemne kolory mebli. Pięknie kontrastują z białymi ścianami i zimną, surową powierzchnią lustra. Sprawdzi się także drewno lub jego imitacja – jego faktura nada łazience jeszcze większego szyku. Drewno jest także stosowane w wykończeniu ścian, podłogi czy obudowie wanien. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy gatunek nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Eleganckim i odpornym materiałem drewnianym jest mahoń, cedr czy lapacho. Powinniśmy być także powściągliwi w dodatkach – elegancja nie lubi, gdy jej urok i szyk zostają przyćmiewane przez stos niepotrzebnych elementów. Warto zatem zadbać o to, by mieć gdzie schować artykuły higieniczne czy kosmetyki., stosując oczywiście umiar, aby nie przytłoczyć naszej łazienki stertą mebli.

Odrobina koloru

Styl nowoczesny nie odmawia także kolorom. Powyżej przedstawione były klasyczne jasne lub ciemne pozycje, teraz czas na kolor, który też nadaje kontrastowego zabarwienia łazience. Najlepiej wybierać wyraziste i mocne kolory jak czerwienie, które nieco ożywią naszą przestrzeń i nadadzą jej nutkę szaleństwa, ale i namiętności. Jednak kolor czerwony zaleca się stosować tylko w meblach i dodatkach, ponieważ na ścianach może drażnić i męczyć.

Łączenia

Nowoczesny styl nie musi być jednolity. Subtelne łączenia stylów są jak najbardziej dozwolone. Modern bardzo dobrze czuje się na przykład w towarzystwie stylu retro, który także odznacza się elegancją i dbałością o szczegóły.

Aranżacja łazienek w stylu nowoczesnym to cieszący się od wielu lat, ponadczasowy sposób na idealne funkcjonalne zagospodarowanie naszej intymnej przestrzeni. Ważny jest indywidualny wybór, tak abyśmy czuli się komfortowo, i aby nasza łazienka była jak najbardziej użyteczna i praktyczna.

 

 

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter