22 listopada 2023
Nowość! Kolekcja FUEGO – nowoczesna elegancja z subtelnym frezowaniem

Modna łazienka w 2023 roku to łazienka, w której występują rożne struktury. Wśród nich mocną pozycję zajmują frezowania na frontach mebli łazienkowych, dzięki którym zabudowa staje się nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, ale również przyciągającym oko motywem ozdobnym.

Piękno prostoty i funkcjonalności

Dekoracyjne frezowanie mebli ma swoje korzenie w okresie modernizmu w designie. Ten nowatorski styl, mający swoje początki w latach 20. ubiegłego wieku, dążył do odrzucenia tradycyjnych zdobień na rzecz prostoty i funkcjonalności. Wtedy, wymyślne, przedwojenne motywy zastąpiono bardziej subtelnymi i geometrycznymi wzorami. Frezowanie, które polega na tworzeniu rowków na powierzchni mebli, służyło nie tylko celom ozdobnym, ale również praktycznym. Żłobione linie podkreślały formę mebla, nadając mu trójwymiarowy charakter.

tw

Wielki powrót mody na frezowania

Wraz z powrotem do wnętrz stylu modernistycznego, modne stały się również frezowania. Współcześnie przybierają one formę geometrycznych wzorów i harmonijnych linii, stanowiąc urozmaicenie minimalistycznych projektów. Zastosowane w łazience, sprawią, że zyska ona szyk i elegancję w duchu nowoczesnej klasyki. Dla osiągnięcia tego efektu, warto zdecydować się na meble łazienkowe o ozdobnych frontach. Świetnie sprawdzi się tu nasza premierowa kolekcja FUEGO. Dzięki pionowym frezowaniom, bryły z kolekcji prezentują się stylowo i oryginalnie, przełamując konwencję gładkich mebli łazienkowych.

Zarówno boki, jak i fronty szafek z kolekcji FUEGO zabezpieczono powłoką DefraUVProtect, który doskonale chroni meble przed wilgocią. Szuflady o wzmocnionych, metalowych bokach zapewniają pełny wysuw i łatwy dostęp do przechowywanych akcesoriów, a system cichego domykania zwiększa codzienny komfort korzystania z mebli. Możliwość wyboru geometrycznych nóżek i punktowych uchwytów w trzech kolorach pozwala na zabawę stylem, tym bardziej, że meble występują w dwóch ponadczasowych odcieniach – klasycznej bieli i modnej czerni.