15 lutego 2024
Ostoja relaksu, czyli łazienka w stylu japandi

Styl japandi od kilku lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością w aranżacjach nowoczesnych wnętrz. Jego wyjątkowy urok polega na połączeniu japońskiej prostoty ze skandynawską elegancją. Japandi charakteryzuje się minimalistycznym designem, naturalnymi materiałami oraz stonowaną kolorystyką. Wnętrze urządzone w tym klimacie emanuje harmonią i równowagą, ale jest też bardzo funkcjonalne. Łazienka urządzona w stylu japandi to prawdziwa ostoja relaksu.

Meble łazienkowe w stylu japandi

Jeśli chcesz zaaranżować łazienkę w stylu japandi, wykorzystaj elementy inspirowane naturą, aby podkreślić harmonię z otoczeniem. Dobrze sprawdzą się tu meble w dekorze naturalnego drewna, np. z kolekcji FARO. Proste bryły o minimalistycznej stylistyce zostały wykończone dekorem dębu artisan, dzięki czemu kolekcja ta doskonale wpisuje się w estetykę stylu japandi. Dodatkowy efekt nawiązania do natury zyskasz, uzupełniając szafki o blaty imitujące kamień, np. konglometratowe lub w dekorze black velvet. Ostateczny wygląd mebli definiują uchwyty, dostępne w trzech różnych wersjach i kolorach. Dzięki nim możesz znacząco odmienić design mebli i dopasować go do własnych upodobań.

tw

Kamienne blaty i dodatki

Kamień to element, którego nie może zabraknąć w łazience w stylu japandi. Warto postawić na kamienne motywy w płytkach i dodatkach. Glazura inspirowana naturalnym łupkiem doskonale zdefiniuje wnętrze. Podobną rolę pełnią kamienne blaty lub blaty konglomeratowe, które poza efektownym wyglądem są bardzo praktyczne. Ich niezaprzeczalne atuty to wodoodporność, bakteriostatyczność, wyjątkowa trwałość i łatwość do utrzymania w czystości.

Stonowana kolorystyka

Styl japandi ceniony jest za swoją stonowaną i harmonijną kolorystykę. Aranżując łazienkę wybierz barwy bazujące na kolorach ziemi – biel, beże, brązy i szarości. Nie oznacza to jednak, że wnętrze ma być nudne i monochromatyczne. Jeden mocniejszy akcent kolorystyczny, np. fragment ściany w odcieniu modnego bordo, urozmaici wystrój łazienki i wprowadzi do niej więcej energii.

 

Umiar kluczem do udanej aranżacji

Do łazienki utrzymanej w stylu japandi najlepiej wybierać dodatki, które podkreślą prostotę, funkcjonalność i harmonię. Ceramika i drewno o naturalnym wykończeniu, plecionki oraz żywe rośliny w doniczkach doskonale współgrają z tym stylem. Wskazane będą też akcesoria łazienkowe wykonane z drewna bambusowego, nawiązujące do japońskiej estetyki. Warto przy tym pamiętać o umiarze i prostocie, bo to one są kluczem do udanej aranżacji.