15 grudnia 2016
PODSUMOWANIE TRENDÓW NA CERSAIE – EDYTA DEFRATYKA WICEPREZES FIRMY DEFTRANS

W cyklicznych spotkaniach portalu Rynek Łazienek z wystawcami targów Cersaie, tegoroczne trendy podsumowuje Pani Edyta Defratyka – Wiceprezes firmy Deftrans.

Tegoroczne Cersaie jak zawsze zaskoczyło nas mnogością barw, kształtów i różnorodnością stylów.
Zauważyliśmy jednak kilka wiodących trendów. Widoczna jest tendencja do naturalności, prostoty brył, wizualnej lekkości form mebli. Tą delikatność wspiera subtelna kolorystyka zdominowana przez szarość i kolory ziemi. Jednobarwne dekory najczęściej towarzyszą naturalnej kolorystyce: złamanej bieli, kości słoniowej, szarości, grafitowi, oliwce. Zdecydowane akcenty kolorystyczne – w postaci różnych, ale zdecydowanych odcieni żółci, czerwieni – jeśli są, to ukryte wewnątrz mebla np. w szufladach, wnętrzach półek.
Coraz odważniej do łazienki wkracza miedź i mosiądz, czy to w postaci lamp, baterii czy elementów meblowych. Oprócz niezmiennie modnych kolorowych mebli lakierowanych, silnym trendem są drewniane lub drewnopochodne dekory łączone ze smolistą, głęboką czernią czy brązem.
W dekorach uwagę zwracało łączenie różnych wzorów w jednej bryle mebla, łączenie tekstur błyszczących z satynowymi, imitacje kamienia, graficzne wzory w stylu lat 80 oraz oczywiście, modny od kilku sezonów efekt 3D. Tu świetnie wpisuje się nasza zeszłoroczna ZIRCO.
Wzorem, szczególnie akcentowanym i widocznym są kwadratowe, sześciokątne i heksagonalne linie zarówno w małych jak i dużych formach – płytkach, elementach mebli, czy aranżacji stoisk.
Wśród mebli łazienkowych zauważyliśmy tendencję do rozwiązań modułowych, które nie tylko pozwalają tworzyć indywidualne łazienkowe aranżacje, ale również pełne są pomysłowych schowków, skrytek.
 
Targi w Bolonii są jednymi z najważniejszych w naszej branży. Dlatego tak cieszy popularność naszej eskpozycji oraz fakt, że największe zainteresowanie zyskały te kolekcje, które powstały w wyniku współpracy z projektantami.