Grudzień 28, 2018

PONADCZASOWE DODATKI DO ŁAZIENKI – W CO WARTO ZAINWESTOWAĆ

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które niechętnie remontujemy i w którym nieczęsto zmieniamy wystrój. Jest to związane z kosztami, a także trudnościami, jakie sprawia wyłącznie z użytku tego strategicznego miejsca. Przedstawiamy rozwiązania dekoracyjne, które nie znudzą się po jednym sezonie.

Lustro do łazienki

Jest to rzecz absolutnie niezbędna w każdej łazience. Często jednak zapomina się, że oprócz wartości użytkowej mogą również być doskonałą dekoracją. Istnieje wiele rozmiarów i kształtów zwierciadeł, dzięki temu dopasujesz je do swojej aranżacji. Nawet jeśli posiadasz proste lustro, można wstawić je w ciekawą ramkę, która nada pomieszczeniu całkiem nowego wyrazu. Można dowolnie bawić się z wielkością oraz kształtami luster. Ciekawą opcją są nieregularne kształty lub mozaiki złożone z kilku mniejszych geometrycznych zwierciadeł. W sieci jest wiele inspiracji dotyczących rozmieszczenia luster, zainspiruj się albo stwórz swoją kombinację.

Kolekcja SENSO | marka Defra

 

Oświetlenie w łazience

Kolejna oczywista rzecz, która znajduje się w każdej łazience, a z której możliwości w pełni nie korzystamy. Tymczasem, sam fakt odpowiedniego rozmieszczenia świateł, może całkowicie odmienić pomieszczenie i nadać mu niesamowitego charakteru. Możesz zdecydować się zarówno na ozdobne żyrandole lub klimatyczne lampki, ale również zagrać samym światłem, ustawiając je w odpowiedni sposób. Świetnym rozwiązaniem, które robi duże wrażenie, jest podświetlenie lustra oraz innych sprzętów łazienkowych. Decydując się na lampki o delikatnym, klimatycznym natężeniu, pamiętaj o zainstalowaniu też oświetlenia całościowego, które przyda się przy wykonywaniu porannego makijażu.

Kolekcja NODO | marka Defra

Roślinność w łazience

Niewiele ludzi wstawia rośliny do łazienki. Naszym zdaniem to duży błąd, ponieważ ten nieoczywisty dodatek, nie dość, że ponadczasowy, to jeszcze spełnia inne funkcje. Do łazienki pasuje dziurawiec – roślinka, której liście są ostatnio bardzo modnym motywem w aranżacji wnętrz. Zamiast zmieniać kafelki, na takie z motywem liści, zakup kilka roślinek i ustaw je nie tylko na parapecie, a przekonasz się jak wspaniale odmienią twoją łazienkę. Co więcej, gdy wybierzesz odpowiedni gatunek roślinki, będzie ona pochłaniała wilgoć, oczyszczała powietrze oraz rozprzestrzeniała przyjemny zapach.

rośliny do łazienki

Dywaniki łazienkowe

niby niepozorny dodatek, a rozmieszczony z zamysłem może odmienić każde pomieszczenie. Na rynku istnieje wiele różnorodnych wzorów, kolorów i faktur dywaników. Zastosuj prostą zasadę: jeśli twoje płytki lub meble łazienkowe są zdobne lub kolorowe, zdecyduj się na skromniejszy monochromatyczny dywanik, aby nie stworzyć efektu przytłoczenia. Natomiast, jeśli twoja łazienka jest w stonowanych kolorach, a meble nie mają wielu ornamentów postaw na dywan w mocnym kolorze bądź abstrakcyjnym wzorze. Nada on pomieszczeniu pazura. Koszt takich wydatków nie jest wysoki, więc warto zakupić kilka różnych dywaników i zmieniać je co jakiś czas, aby pomieszczenie wydawało się ciekawsze.

 

Ręczniki do łazienki

Większość z nas nie myśli o ręcznikach w kategoriach ozdoby. Jest to duży błąd, ponieważ to akcesorium stale znajduje się w łazience i używamy go codziennie. Warto otaczać się pięknymi przedmiotami, które dodatkowo spełniają wartość użytkową. Człowiek jest wrażliwy na piękno i korzystanie z takich akcesoriów, może bardzo uprzyjemnić dzień. Zainwestuj w kilka zestawów ręczników z dobrej jakości materiału. Dobierz ich kolory do wystroju wnętrza i preferencji użytkowników.

 

Dodatki, które zaproponowaliśmy są równocześnie użyteczne oraz ponadczasowe. Nie warto inwestować w drogie remonty i aranżacje, które znudzą się po sezonie. Klasyczne i proste rozwiązania są najlepsze i robią wrażenie na najbardziej wymagających gustach.

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter