11 października 2018
RELACJA DEFRA Z CERSAIE 2018

Obecność DEFRA na Międzynarodowych Targach Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE2018 jest dla nas niezwykle ważnym wydarzeniem. Przygotowujemy się do niego przez wiele miesięcy. Projektujemy stoisko, by zachwyciło odwiedzających targi, szykujemy odpowiednie materiały, ale przede wszystkim przygotowujemy ofertę, która zachwyci wszystkich.

Prezentowane przez nas najnowsze kolekcje mebli łazienkowych, to nierzadko specjalnie przygotowane na targi prototypy, na temat których zbieramy opinie klientów. Dzięki dużej liczbie obecnych na targach architektów i projektantów o międzynarodowych korzeniach, jesteśmy w stanie zbadać, czy propozycje mebli łazienkowych będą się cieszyć popularnością nie tylko w Polsce, jakie elementy należy podkreślić, by jeszcze bardziej dopasować się do światowych trendów.

Na targach również obserwujemy ofertę innych wystawców. Patrzymy, jakie nowe, ciekawe wzory i rozwiązania prezentują i jak wpisują się one w naszą ofertę. Nie inaczej było i w tym roku.

NAJWAŻNIEJSZE TRENDY CERSAIE2018
To, co szczególnie rzucało się w oczy na tegorocznych targach CERSAIE, to ogromna ilość wielkoformatowych płyt o kolorach, fakturach i zdobieniach, nawiązujących do natury. Prezentowana podczas targów szeroka gama szarości, odwzorowania kamienia czy marmuru wzbudziły nasz zachwyt.

Bardzo spodobała nam się propozycja GlamFusion ™ od firmy Glamora. To wodoodporna tapeta, idealna do łazienki, pokazana we wspaniałych wzorach! Jej zaletą jest to, że nie nie wymaga dalszej obróbki podczas układania – żadnych żywic i skrócony czas szalowania! Wiec po ułożeniu papieru na ścianie, łazienka nadaje się prawie natychmiast do użytku!

Cieszą nas takie trendy, bo stanowią doskonałe tło do pokazanych przez nas mebli łazienkowych. Matowy ciemny grafit kolekcji FLOU, stonowany fiolet soho kolekcji SENSO czy intensywny burgund kolekcji GUADIX doskonale pasują do tych propozycji. Dzięki takim zestawieniom barw łazienkowe aranżacje będą spójne, o ponadczasowym charakterze.

 

A CO WŚRÓD MEBLI ŁAZIENKOWYCH?
W segmencie mebli łazienkowych także pokazano wiele ciekawych rozwiązań, począwszy od różnorodnych brył, o uniwersalnym zastosowaniu, aż po praktyczne akcesoria, pozwalające na przykład na uporządkowanie wnętrz szuflad. Pojawiły się również mebel, wykorzystujące trend re-use oraz nowoczesne technologie przy produkcji mebli łazienkowych.

RE-WOOD to firma, która produkuje meble z odzyskanego drewna, które jest oczyszczone i specjalnie przechowywane do suszenia. Bo misją Re-Wood jest właśnie to, że nie marnuje naturalnego materiału, który stanowi wielkie bogactwo dla człowieka i sprawia, że żyje on ponownie poprzez projektowanie. Co nam się szczególnie spodobało? Kolekcja Rovere Briccola, wykonana z dębu biegunów używanych w Wenecji, aby zasygnalizować żeglowny limit dla łodzi. Drewno, które, jak się wyobraża, nabiera niepowtarzalnego koloru i wykończenia w czasie pobytu w lagunie, odradza się dzięki starannemu procesowi odnowy i sanityzacji, zachowując swój niepowtarzalny kształt, pełen doskonale okrągłych otworów (wynik “pracy” typowych mięczaków obecne w wodzie), które dekorują zewnętrzne warstwy. Kawałek Wenecji w łazience? Czemu nie! ?

Inną wizję łazienki zaprezentowała firma Ideagroup. Jej kolekcja Form to propozycja dla wnętrz utrzymanych w stylu nordyckim. Meble łazienkowe są wykonane z polimeru dębowego (o tradycyjnym i bielonym wybarwieniu), a oferta obejmuje również  mineralne umywalki z masywnego materiału. I ta forma!

JAK WYPADŁA DEFRA?
Również my zaproponowaliśmy funkcjonalne rozwiązania do łazienki – praktyczne szafki z blatem, słupki o różnej głębokości, szafki podumywalkowe z pojedynczymi głębokimi szufladami oraz z wewnętrznymi praktycznymi szufladami, a także organizery DefraIN, które pozwalają na zindywidualizowanie wnętrza szafek i szuflad. Zainteresowaniem cieszyły się premierowe kolekcje luster, o wyjątkowym wzornictwie, uwzgledniającym obowiązujące minimalistyczne tendencje w tym asortymencie.