13 listopada 2018
SENSO Z DIAMENTEM MEBLARSTWA

Już po raz trzynasty kapituła konkursu Diament Meblarstwa złożona m.in. z architektów, projektantów wnętrz, dziennikarzy, ekspertów branżowych i przedstawicieli handlu wyróżniła najlepsze produkty w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz na rynku. W tegorocznej edycji konkursu uznanie ekspertów zdobyła kolekcja mebli łazienkowych SENSO marki Defra. Przyznany tytuł to potwierdzenie wysokiej jakości i wzornictwa produktu wprowadzonego na rynek w maju br.

O KONKURSIE DIAMENT MEBLARSTWA

Konkurs “Diament Meblarstwa” organizowany jest od 2006 r. Ma na celu wyłonienie najlepszych produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności.

W tegorocznej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” kolekcja SENSO marki Defra była jedną z prawie 130 produktów, spośród których jury, drogą głosowania, wyłoniło najlepsze. Subtelna kolekcja SENSO zdyskwalifikowała konkurencję w kategorii “Strefa łazienki – Meble łazienkowe premium”, a jury doceniło ją za wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, a także ergonomię, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne.

SENSO DOCENIONE PRZEZ EKSPERTÓW

Kapituła konkursu doceniła

  • neutralną skandynawską stylistykę mebli łazienkowych SENSO, która doskonale pasuje do każdego wnętrza,
  • dyskretne połączenie elegancji lakieru z delikatną strukturą dekoru,
  • przemyślany design, w tym wyróżniający kolekcję horyzontalny uchwyt frezowany we frontach mebli i tworzący intrygujący efekt 3D,
  • funkcjonalność i praktyczność poszczególnych elementów kolekcji mebli,
  • łatwość, z jaką za pomocą brył wchodzących w skład kolekcji, można zaaranżować każdą przestrzeń.

FUNKCJONALNOŚĆ NA MIARĘ DIAMENTU MEBLARSTWA

Uznanie w oczach ekspertów zyskały rozwiązania funkcjonalne zastosowane w kolekcji SENSO, takie jak

  • dedykowane organizery do szuflad DefraIN,
  • wewnętrzne szuflady w szafkach podumywalkowych i szafkach z blatem, otwierane za pomocą systemu PushToOpen, doskonałe na najczęściej używane kosmetyki,
  • niestandardowe – szerokie i płytkie słupki, których wymiary pozwalają na  wygodniejsze korzystanie z przechowywanych w nich akcesoriów łazienkowych.

Nie bez znaczenia dla decyzji jury miało zastosowane najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, m.in. stabilnych i wytrzymałych prowadnic SLIM, wyposażonych w system cichego domyku. Prowadnice SLIM  zapewniają płynne i łagodne zamykanie szuflad nawet wówczas, gdy zgromadzi się w nich kosmetyki na łączną wagę 35kg. Zastosowanie prowadnicy SLIM umożliwiło również zwiększenie przestrzeni do przechowywania wewnątrz szuflady, a ich zaletą jest otwieranie się na pełną głębokość, co znacznie zwiększa komfort używania szuflad.