30 września 2016
SUWAKI NA ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

O jakiej łazience marzą dzieci? Odpowiedz znajdziecie podczas Łódź Design Festival na wystawie Dziecięca łazienka, już od 13-23 października 2016r.

O to, jaka  powinna być dziecięca łazienka, aby “chciało się” z niej korzystać, zapytaliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu, uczestników warsztatów Dziecięca łazienka, realizowanych wspólnie przez markę DEFRA oraz wrocławskie ASP, W2P i milicki KOM.

WARSZTATY DZIECIĘCA ŁAZIENKA

Dzieci wykazały się wielką kreatywnością, projektując swoje wymarzone łazienki, w których widziały więcej uśmiechu, kolorów, a także ulubionego towarzysza – pomocnika, uczestnika łazienkowych zabaw. Wykazały się też ogromną wyobraźnią nazywając swoje projekty OGONKAMI, ZWIERZAKAMI CZY DIAMENTOWĄ KOBRĄ. Podsumowując dziecięce projekty można powiedzieć, że młodzi uczestnicy warsztatów bardzo chcieli odczarować mit na temat łazienki, w której TRZEBA się tylko myć, w której jest nudno i w której nie mają swojego miejsca.

Projekty dzieci wzięli “na warsztat” studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w wyniku czego powstała kolekcja SUWAKI – pełna akcesoriów, niezbędnych w wymarzonej łazience dzieci. W skład kolekcji SUWAKI wchodzą pomocny ZASUWAK, któremu można powierzyć swoje skarby, wszędobylskie PRZESUWAKI, zawsze gotowe do zabawy, sprytne NASUWAKI, które zalęgną się w pustych zakamarkach oraz tajemnicze, górno-lotne WYSUWAKI.

SUWAKI W OPINII DZIECI

Kolekcja SUWAKI została z entuzjazmem przyjęta przez dzieci Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu, gdzie testowaliśmy prototypy. Dzieci całe przerwy spędzały w łazienkach, korzystając z Zasuwaków przy myciu rąk, znajdując najbardziej optymalne położenie dla Przesuwaków czy chowając skarby w Wysuwakach pod sufitem pomieszczenia.

PREMIERA KOLEKCJI SUWAKI

Premiera kolekcji SUWAKI miała miejsce podczas 8 edycji Nocy z Designem we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar. Tam również wzbudziła spore zainteresowanie, zwłaszcza wśród … dorosłych, którzy z ciekawością przyglądali się naszym akcesoriom i z zapałem godnym dziecka ciągnęli za linki Wysuwaków czy testowali możliwości Nasuwaków.

WYSTAWA PODCZAS ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Teraz nasza Dziecięca łazienka będzie jedną z wystaw, prezentowanych podczas Łódź Design Festival, 13-23 października 2016r., miejscu, gdzie dobry design spotyka się z doskonałą użytecznością. Jesteśmy przekonani, że również w Łodzi kolekcja SUWAKI spotka się z ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony dorosłych, jak i dzieci. W końcu – to kolekcja zaprojektowana przez dzieci dla dzieci!

Zapraszamy do Centrum Festiwalowego Art_Inkubator, przy  ul.Tymienieckiego 3. Znajdziesz nas na 1. piętrze na stoisku B2.

UWAGA! ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM!

W sobotę 15 października, o godzinie 15:00 i 17:30 i w niedzielę 16 października, o godzinie 15:00 zapraszamy na wystawę Dziecięca łazienka, na spotkanie z twórcami kolekcji, którzy opowiedzą o tym, jak powstawały SUWAKI.