Grudzień 7, 2018

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ W ŁAZIENCE – JAK GO STWORZYĆ – PORADNIK

W trakcie świąt Bożego Narodzenia zależy nam, aby w całym domu panowała klimatyczna atmosfera. Ubieramy choinkę, stroimy pokoje światełkami, jednak często zapominamy o łazience. To  pomieszczenie również możemy elegancko przystroić. W tym celu wystarczy poznać kilka prostych sposobów, które zagwarantują zachwycający efekt końcowy. Jak stworzyć świąteczny wystrój w łazience?

Zmień dywanik i ręczniki na świąteczne – świąteczny wystrój

Warto w okresie świątecznym wymienić akcesoria łazienkowe tak by bardziej kojarzyły się z wszechobecnym magicznym klimatem. W tym celu możemy zdecydować się na zastąpienie na przykład dywaników na odpowiedniki w czerwonym kolorze. Taki drobny element może odmienić całą łazienkę. Czerwone akcenty doskonale wpasują się w pomieszczenie utrzymane w beżach, brązach i szarościach. Możemy wybrać również wersje ciemnozielone czy bordowe. Decydując się na taki krok możemy być pewni, że efekt będzie zachwycający.

Ciekawym rozwiązaniem może być również zamienienie zwykłych ręczników, na te ze świątecznymi motywami na przykład gwiazdkami lub reniferami. Taki dodatek powieszony przy umywalce sprawi, że każda osoba korzystająca z łazienki z pewnością poczuje świąteczny nastrój panujący w pomieszczeniu.

Rozłóż zapachowe świece

Świece często ustawiamy w łazience tak, by na co dzień móc cieszyć się niesamowitym klimatem sprzyjającym relaksowi. W okresie świątecznym wystarczy zamienić je na inne wersje zapachowe. Magiczny klimat świąt podkreśli zapach cynamonu, pomarańczy lub czekolady. W ten sposób w każdym momencie będziemy mogli poczuć aromatyczną nutę, przy której znacznie łatwiej się odprężymy. Warto świece ustawić w pobliżu wanny, umywalki, pamiętajmy jednak o aspektach bezpieczeństwa. Jeśli boimy się pobrudzenia powierzchni woskiem, zadbajmy o niewielkie, pasujące kolorystycznie podstawki.

Możemy sięgać również po świece, które nie tylko zapachem, ale również swoim wyglądem kojarzą się ze świętami. W sklepach znajdziemy różnorodne wersje, między innymi te w kształcie gwiazd, ozdobione złotymi detalami, a nawet z zatopionymi kawałkami cynamonu. Wybierajmy świece w kolorze czerwonym, bordowym czy złotym. Możemy dodatkowo gotowy produkt przyozdobić gałązką jodłową i przewiązać cienką wstążką. W ten sposób uzyskamy jeszcze bardziej świąteczny efekt.

Wykorzystaj gwiazdę betlejemską

Naturalna roślinność jest rzadko wykorzystywana w łazienkach. Warto jednak zainteresować się tym rozwiązaniem zwłaszcza w okresie zimowym. Popularną rośliną, która jest w stanie podkreślić bożonarodzeniowy klimat, jest poinsecja, czyli gwiazda betlejemska. Czerwony, piękny kwiat podkreśli panujący klimat. Warto zdecydować się na umiejscowienie tej rośliny właśnie w łazience. Będzie się ona doskonale prezentowała zwłaszcza na większych przestrzeniach. Wybierzmy naturalną sadzonkę, która prezentuje się znacznie lepiej od sztucznych odpowiedników.

Warto w jak największym stopniu celebrować świąteczny czas. Okazja do tego jest tylko raz do roku, więc postarajmy się, by w tym wyjątkowym okresie nasz dom był przepełniony magiczną atmosferą. Nie zapominajmy również o łazience, którą także możemy subtelnie ozdobić. Wykorzystajmy do tego pachnące świece czy dywaniki i ręczniki w świątecznych kolorach. W ten sposób sprawimy, że to niepozorne pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru, który będzie sprzyjał relaksacji.

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter