4 września 2017
SZKOŁA KOM UMEBLOWANA PRZEZ DEFTRANS

1 września w Miliczu uroczyście otwarto nowy obiekt Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, szkoły, która w wyjątkowy sposób łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

W jej budowę zaangażowanych było wiele firm – począwszy od architektów i projektantów wnętrz, a skończywszy na utalentowanych i niezwykle zaangażowanych technologach z firmy Deftrans, którzy zaprojektowali meble do łazienek, sal lekcyjnych i dydaktycznych oraz pokoi higienistki, pedagoga i nauczycieli oraz sekretariatu.

Szkoła powstała w pofabrycznych budynkach milickiej fabryki bombek. W tych wyjątkowych przestrzeniach, dostosowanych do potrzeb uczniów z klas 1-8 stworzono przestrzeń do kreatywnych działań i rozwoju.

W przestrzeni szkoły, obok produktów Tomasza Rygalika, Oskara Zięty, Marty Krupińskiej czy Piotra Kuchcińskiego swoje miejsce znalazły specjalnie zaprojektowane dla szkoły meble do łazienek, klas lekcyjnych, czy gabinetu dyrektora, pedagoga oraz pokoju nauczycielskiego, które są nie tyko niezwykle estetyczne ale przede wszystkim funkcjonalne, a które wyprodukowała firma Deftrans. Nas szczególnie cieszy zachwyt, jaki wywołują u użytkowników szafki na kółkach z pojemnymi szufladami, regały i szafy, meblościanki, meble kuchenne i łazienkowe, a także wyposażenie kantyny i edukacyjna mapa w holu głównym. Poświęciliśmy im wiele uwagi, by spełniały wymagania stawiane meblom szkolnym.

Warto wspomnieć o przemyślanych oznaczeniach i elementach edukacyjnych, które znajdują się w szkole. Estetyczne oznaczenia pomieszczeń szkolnych, oznaczenia szafek z opisem zastosowanego fontu, edukacyjne elementy w holu, na korytarzach, a także w toaletach, sprawiają, że dzieci w zupełnie “przypadkowy” sposób będą zdobywać wiedzę o świcie.

WNĘTRZA