Styczeń 18, 2018

TRENDY ŁAZIENKOWE NA 2018r. – FUNKCJONALNE PIĘKNO!

Domowa oaza spokoju, strefa w której z przyjemnością chowamy się by zrelaksować się po trudach dnia – tym już jest przestrzeń łazienki. Otaczamy się w niej ładnymi przedmiotami, ustawiając pachnące świeczki, ozdobne flakony i puszyste kolorowe ręczniki.

Jak będzie łazienka w 2018r? Jakie trendy łazienkowe panują w tym roku?

Według nas będzie jednocześnie funkcjonalna i piękna!

Samo piękno, które na dłuższą metę nie spełnia naszych oczekiwań, jest jedynie ozdobą. Sama funkcjonalność, bez estetycznego waloru, nie budzi w nas poczucia komfortu. Bo byśmy we wnętrzu czuli się doskonale, ich wyposażenie musi być i funkcjonalne, i piękne!

Ogłaszamy więc rok 2018 rokiem FUNKCJONALNEGO PIĘKNA!

I mamy tu na myśli równowagę obu tych wartości, bo obie wpływają na nasz odbiór mebla, to, czy nam odpowiada, czy spełnia pokładane w nim oczekiwania.
W tym roku mówimy FUNKCJONALNOŚĆ = PIĘKNO, bo jedno bez drugiego nic nie znaczy.

FUNKCJONALNOŚĆ

Funkcjonalność mebli łazienkowych to ich poręczność, wygoda i komfort użytkowania. To możliwość wygodnego używania codziennych kosmetyków i ładnego ich eksponowania. To takie zestawienie poszczególnych elementów wyposażenia, by stworzyć komfortową przestrzeń dla całej rodziny. To stworzenie takiej aranżacji, która wykorzysta dostępną przestrzeń bez jej niepotrzebnego zagracania.

Co definiuje funkcjonalne meble łazienkowe?

 • Pojemne szafki
 • Wygoda przechowywania kosmetyków i akcesoriów łazienkowych
 • Praktyczne i wygodne schowki na najczęściej używane kosmetyki
 • Możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni
 • Modułowość dostępnych mebli
 • Możliwość tworzenia kompleksowej aranżacji
 • Praktyczne systemy cichego domykania drzwi i szuflad
 • Energooszczędne oświetlenie

Trendy 2018 w łazience- FUNKCJONALNE PIĘKNO

PIĘKNO

Piękno to forma, która nas oczarowuje i pochłania bez reszty. Coś co według nas jest doskonałe, bez skazy, idealnie harmonijne i doskonale proporcjonalne.

Na nasz odbiór piękna wpływa kształt, wykończenie, kolory i … emocje, które przedmiot w nas budzi.

 • Kształt

W tym roku na miano pięknych zasłużą modułowe, zgrabne w kształcie meble, które zmieszczą się do najmniejszej nawet łazienki. Dzięki wielu bryłom można z nich tworzyć harmonijne wnętrze, wygodne dla całej rodziny, a proste, minimalistyczne kształty sprawią, że łazienka cieszyć będzie przez wiele lat.

 • Kolory

2018 r. zawładną kolory Ziemi, dzięki którym zbliżymy się do natury! Obok ponadczasowej, czystej bieli w łazience gościć będą szarości, wpadające w subtelny fiolet, piaskowe beże i bazaltowe grafity [zobacz jakie kolory znajdują się w ofercie marki Defra] .

Dlaczego kolory Ziemi będą na topie w tym roku?

 • kojarzą się z naturą i super trendy stylem eco
 • są uniwersalne – łatwo do nich dobrać pozostałe elementy wyposażenia łazienki
 • łatwo poddają się metamorfozom za pomocą zmiany kilku dodatków.

Trendy 2018 w łazience- FUNKCJONALNE PIĘKNO

 • Wykończenie

W 2018 r. jeszcze bardziej skierujemy się w stronę natury, a aranżacje zdominuje drewno o widocznych usłojeniach i sękach i kamienne struktury w naturalnych, stonowanych kolorach szarości, bieli, czerni i brązu. Zaś dyskretne frezowania, subtelne uchwyty, nadadzą meblom łazienkowym nowoczesnego charakteru i podkreślą ich prosty, symetryczny kształt. No i nie zapominamy o kolorze roku wg Instytutu Pantone – UltraViolet doda łazienkom charakteru.

Trendy 2018 w łazience- FUNKCJONALNE PIĘKNO

 • Emocje

Naturalne kolory i desenie obudzą w nas emocje, kojarzące się z wypoczynkiem i relaksem. Bo najlepiej wypoczywamy na łonie natury, otaczając się zielenią, słuchając muzyki lasu czy szumu morza.

W zrelaksowaniu się i złapaniu oddechu w zgiełku codzienności pomogą dyskretne światło w strefie kąpielowej, łagodna muzyka, naturalna atmosfera wsparta roślinnymi motywami. I jeszcze jedno…. technologię zostawmy za drzwiami.

Trendy 2018 w łazience- FUNKCJONALNE PIĘKNO

Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter