19 września 2017
Tytuł MUST HAVE dla OP-ARTY!

Przed nami kolejna edycja Łódź Design Festival, podczas której nasza kolekcja mebli łazienkowych OP-ARTY, uhonorowana tytułem must have 2017, znajdzie się na wystawie, poświęconej temu plebiscytowi. Powstanie kolekcji to historia doskonałej współpracy młodych projektantów i fabryki Deftrans. Jak do tego doszło? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

STUDENCI Z POMYSŁEM

Kolekcja OP-ARTY powstała w ramach współpracy ze studentami poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego w ramach programu, którego celem było połączenie pracy projektowej studentów i przedsiębiorstw, by młodzi projektanci mogli zrealizować i wdrożyć swoje pomysły przy udziale przedsiębiorców. Program ten przygotowuje studentów do współpracy z odbiorcą: producentem, przemysłem, klientem.

MAŁA JEDNOSTKA MIESZKALNA

Tematem 13. edycji PE-Pu, której partnerem była marka Defra, była Mała jednostka mieszkalna. W ramach projektu studenci krytycznie przyglądali się dwóm pomieszczeniom, które zawsze są ogromnym wyzwaniem dla właścicieli mieszkań i stanowią trudną do funkcjonalnego zaprojektowania i wyposażenia przestrzeń – łazience i przedpokojowi.

Rozpoczynając pracę nad projektami studenci przeprowadzili badania, mające na celu identyfikację potrzeb użytkowników w zakresie funkcjonalnych rozwiązań do łazienek i przedpokojów. Powstała w ich trakcie dokumentacja zajęciowa pokazywała niefunkcjonalne, pozbawione właściwego oświetlenia łazienki oraz zagracone przedpokoje, służące do przechowywania ogromnej ilości rzeczy.

PROJEKTY NA MEDAL

Projekty, które miały na celu stworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań projektowych do łazienek i przedpokojów, młodzi projektanci zaprezentowali pod koniec listopada 2013 roku jury, w skład którego weszli przedstawiciele firm partnerskich: Deftrans, Schattdecor, Dig-Net, Pfleiderer, Forbo, Ridex i Nowymodel oraz UAP i Profundo.

Spośród wszystkich koncepcji do fazy prototypowania weszło 13 projektów – 6 systemów mebli do łazienek oraz 7 do przedpokojów. W tym etapie, wspólnie z producentami, partnerami PE-P, studenci mogli skonfrontować swoje pomysły z właściwościami materiałowymi i potencjałem realizacyjnym przedsiębiorstw, co niejednokrotnie zmuszało ich do przeprowadzania korekt własnych projektów.

NAGRADZANA KOLEKCJA OP-ARTY

Kolekcja mebli łazienkowych OP-ARTY, zaprojektowana przez ówczesne studentki UAP: Olgę Mężyńską i Milenę Wójcik w ramach programu 13PEP, wzbudza zachwyt od momentu jej powstania. Dowodem są nagrody: Dobry Wzór 2014 i Łazienka – Wybór Roku 2016, przyznawane przez środowisko biznesowe i projektantów oraz ciepłe słowa klientów. Teraz OP-ARTY otrzymała tytuł must have, który jest swoistą rekomendacją konsumencką – wyróżniony przedmiot warto mieć!

 

OP-ARTY to projekt dedykowany osobom ceniącym indywidualizm i elegancję. charakterystyczny wygląd mebli sprawia, że mogą one doskonale wypełnić nie tylko przestrzeń łazienki. Komoda na ukośnych nóżkach wyśmienicie zaprezentuje się zarówno w przedpokoju, sypialni, jak i jadalni, gdzie uzupełniona o retro szklanki i kieliszki oraz lemoniadę w słoju spełni funkcję pięknego baru!

W skład kolekcji wchodzą następujące elementy o wymiarach (szerokość x wysokość x głębokość):

 

Szafka podumywalkowa OP-ARTY z dwiema szufladami – 835 x 800 x 400 mm
umywalka Barcelona 80 cm
Szafka boczna OP-ARTY [B80] z dwiema szufladami – 835 x 800 x 400 mm
Słupek boczny OP-ARTY [C40] – 440 x 1634 x 400 mm
Lustro OP-ARTY z półką – 600 x 580 x 196 mm

Inspirowana latami sześćdziesiątymi, utrzymana w stylu retro kolekcja Op-Arty budzi nostalgiczne wspomnienia i cieszy oko wyjątkowym designem i ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi. To kolekcja, którą MUST HAVE!