Wrzesień 5, 2017

JAKA WANNA SPRAWDZI SIĘ W tWOJEJ ŁAZIENCE?

Łazienka to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć. Odprężająca kąpiel to jeden z najlepszych sposobów na wyciszenie. Wybierając wannę do łazienki bardzo ważnym jest, aby spełniała ona nasze oczekiwania. Sprawdź jaka wanna sprawdzi się w Twojej łazience oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru wanny.

Wanna do małej łazienki

Mała łazienka bardzo często oznacza pójście na kompromis. Wielu ludzi rezygnuje z wanny, ponieważ zajmuje ona dużo miejsca, decydując się przez to na kabinę prysznicową.

Świetnym rozwiązaniem jest wanna w ścianie. Możesz wykuć w ścianie niewielką wnękę, która pozwoli Ci zmieścić większą wannę. Dodatkowo taką wnękę można w niepowtarzalny sposób podświetlić, dzięki czemu łazienka zyska dodatkowego uroku.
Nie mając możliwości wykucia w ścianie otworu, lepiej jest zdecydować się na zakup wanny o krótszej długości, a resztę zabudować. Dzięki temu stworzysz wygodną półeczkę, na której możesz trzymać potrzebne do kąpieli kosmetyki.

  • Wanna zabudowana do malej łazienki_source brepurposed.com

Kolejnym rozwiązaniem dla małej łazienki jest wanna z parawanem. Dysponując małą przestrzenią możesz zdecydować się na niewielką wannę, która będzie wyposażona w parawan. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Można wybrać parawany różnego rodzaju, np.: przesuwne, składane, wahadłowe lub harmonijkowe.

Świetnym rozwiązaniem w małych łazienkach jest wanna asymetryczna. Wanny asymetryczne są bardzo pojemne i niesamowicie designerskie. Świetnie się prezentują w nowoczesnych wnętrzach.

Wanna narożna

Wanny narożne mają różne kształty. Występują dwie wersje: wanna prawa i lewa. Zależy to od tego czy krótszy bok wanny będzie z prawej czy lewej strony.
Najmniejsze wanny narożne mają wymiary: 120 x 120 cm lub 140 x 75 cm. Największe wanny to te o wymiarach: 175 x 175 cm oraz 160 cm x 100 cm.

  • wanna narożna źródło: porcelitbis.pl

Wanna okrągła lub owalna

Ostatnio bardzo na czasie – wanny wolnostojące – okrągłe lub owalne. Wybierane najczęściej do łazienek w stylu retro. Mają kształt elipsy lub koła. Takie wanny mogą  być także przyścienne i narożne. Idealnie sprawdzą się w dużych i przestronnych łazienkach. Wanny owalne występują w dużych wymiarach. Najpopularniejsze wymiary to: 180-200 cm długości i 80 – 100 cm szerokości.

Wanna żeliwna i stalowa

Wanna żeliwna to niezwykle trwała rzecz. Jest bardzo odporna na wszelkie uderzenia i świetnie trzyma ciepło. Tego typu wanny są bardzo ciężkie przez co transport może być nieco kłopotliwy.

Stalowa wanna powinna być wykonana z jednego arkusza blachy, ponieważ dzięki temu unika się łączeń, w których może wystąpić korozja.

 

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

  • Materiał wykonania – żeliwo, stal, akryl lub sztuczny marmur. Wszystko zależy od przeznaczenia wanny i wnętrza, w którym zostanie ona usytuowana.
  • Kształt i wymiar – najpopularniejsze wanny to te o kształcie prostokąta i wymiarach 140 x 70 cm lub 150 x 70 cm. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wanny narożne. Ostatnio bardzo na czasie wanny okrągłe i owalne.
  • Obudowa i montaż – wszystko zależy od tego czy wanna ma być zabudowana czy będzie ona wolnostojąca.

 

  • nowoczesna łazienka
  • styl skandynawski
Interesujesz się wystrojem wnętrz? Chcesz nadążać za trendami? Planujesz remont łazienki?
Zapisz się na newsletter