5 listopada 2015
WARSZTATY – DZIECIĘCA ŁAZIENKA

Projektując i urządzając łazienki w naszych mieszkaniach kierujemy się najczęściej estetyką, modą czy też efektywnym wykorzystaniem wnętrza. Niestety zapominamy o potrzebach naszych najmłodszych członków rodziny, nie zastanawiając się nad ich marzeniami oraz sugestiami.

W ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy dzieci ze szkoły im. Astrid Lindgren w Miliczu do stworzenia ich idealnej łazienki.

Podczas trzech dni zabawy twórczej nasi mali projektanci wspólnie ze studentami z wrocławskiego ASP podjęli to wyzwanie.

Już w pierwszym dniu warsztatów, w atmosferze zabawy, stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas lekcji o projektowaniu i stworzyli wyjątkowe wnętrza.

Na pytanie „ Do czego służy łazienka” dzieci odpowiadały „ Żeby nie być brudnym”. Jednocześnie bardzo chciały odczarować mit na temat łazienki, w której TRZEBA się tylko myć, w której jest nudno i w której nie mają swojego miejsca.

Dlatego opowiedziały nam w jakiej łazience chciałyby spędzać czas i jak powinna wyglądać łazienka, w której TRZEBA zamieniliby na CHCĘ.

Niczym nie ograniczona wyobraźnia dzieci zaowocowała kilkoma świetnymi pomysłami. Dzieci chciały więcej uśmiechu, kolorów czy w końcu ulubionego towarzysza- pomocnika. Jak te sugestie wykorzystali nasi projektanci?

Wymyślili rozwiązania do łazienek dedykowane specjalnie dla nich.

Tak jak w przypadku dzieci, nasi projektanci wykazali się wyobraźnią nazywając swoje projekty OGONKAMI, ZWIERZAKAMI CZY DIAMENTOWĄ KOBRĄ.

Już niebawem zaprezentujemy prototypy mebli i pokażemy gotowe rozwiązania.