1 grudnia 2014
Złoty Krzyż Zasługi

Prezes firmy Deftrans Sp. z o.o., właściciel marki Defra, Pan Tomasz Defratyka, został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

W piątek 28 listopada 2014 roku w Warszawie, podczas VII Zjazdu Firm Rodzinnych, minister Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wręczył w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe:

 Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote Krzyże Zasługi, osobom zasłużonym dla rozwoju przedsiębiorczości. 

Działalność Pana Prezesa Tomasza Defratyki poza zarządzaniem prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem jakim jest Deftrans Sp. z o.o., zapewniającym 450 miejsc pracy w dwóch województwach oraz rewitalizacji milickiej fabryki bombek, która dzięki powstaniu w jej wnętrzach Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjego – służy lokalnej społeczności, edukacji i biznesowi, skupia się również na wspieraniu szeregu instytucji społecznych, inicjatyw lokalnych i kulturalnych oraz szpitali i fundacji opiekujących się dziećmi z chorobami onkologicznymi.

 

Odznaczenia zostały przyznane za wybitny wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości oraz za zasługi w działalności społecznej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.