3 listopada 2023
Detale robią różnicę, czyli jak dobierać motywy dekoracyjne w aranżacji łazienki

W łazience, ze względu na jej skromny metraż, szczegóły nabierają wyjątkowego znaczenia. Detale wychodzą tu na pierwszy plan i stają się kluczem do udanej aranżacji. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, na co zwracać uwagę podczas wyboru poszczególnych elementów wystroju.

Umiejętne łączenie płytek

Aktualne trendy wskazują, że mieszanie płytek o różnych wzorach może przynieść znakomite efekty. Płytki o gładkiej, jednolitej stylistyce będą stanowiły znakomite tło dla tych bardziej dekoracyjnych. Takie połączenie da nam większą swobodę do eksperymentów z popularnymi motywami geometrycznymi lub płytkami o trójwymiarowej strukturze. Nada  to łazience wyjątkowy charakter, oparty na ciekawych kontrastach.

tw

Potencjał mebli łazienkowych

Wygląd mebli łazienkowych może znacząco wpłynąć na ogólny charakter łazienki. Dlatego warto poświęcić czas na dobranie stylu i kolorystyki mebli, które najlepiej oddadzą naszą wizję. Na przykład, meble imitujące drewno wprowadzą do łazienki ciepło i przytulność, podczas gdy minimalistyczne, białe szafki o prostych liniach nadadzą pomieszczeniu nowoczesny wygląd. Przykładem takich mebli może być seria Flou, której elementem charakterystycznym są opływowe uchwyty, wkomponowane we fronty szafek. Stanowią one jedyny element dekoracyjny kolekcji i doskonale obrazują, jak jeden subtelny motyw może całkowicie odmienić wygląd łazienki.

Oświetlenie ma znaczenie

Odpowiednie oświetlenie może zdziałać prawdziwe cuda dla ostatecznego wyglądu łazienki. Różnorodne źródła światła, takie jak główne oświetlenie sufitowe, oświetlenie punktowe w okolicach lustra, a także świece czy dekoracyjne lampy, tworzą fascynującą grę świateł i cieni, która nadaje łazience przytulny charakter. Podczas wyboru oświetlenia nie zapominajmy o jego funkcjonalności. Jasne światło nad lustrem jest niezastąpione podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, natomiast ciepłe światło stwarza idealną atmosferę podczas wieczornych kąpieli. Warto zwrócić uwagę na to, żebyśmy zawsze mieli możliwość dostosowania oświetlenia w łazience do naszych potrzeb. Dlatego, już na etapie remontu, należy pamiętać o zaplanowaniu kilku źródeł światła w najważniejszych punktach łazienki.