19 września 2023
Elegancka łazienka z czarnymi meblami

Wśród najnowszych trendów łazienkowych, czarne meble wyróżniają się jako symbol elegancji, luksusu i ponadczasowości. Jakie walory kryją się za tym trendem i dlaczego warto zainwestować w akurat tę kolorystykę? Odkryjmy razem, jak czarne meble mogą odmienić wygląd i atmosferę łazienki.

Na wstępie zaznaczmy, że mitem jest powszechne przekonanie o tym, że czerń to kolor zarezerwowany jedynie do dużych i jasnych przestrzeni. Owszem, w nadmiarze może ona przytłoczyć, lecz nawet w niewielkich łazienkach czarny odcień pozwoli stworzyć piękną i stylową aranżację, jeśli tylko będzie umiejętnie wykorzystany. Czarne meble łazienkowe będą więc bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu stylów aranżacyjnych.

Łazienka w stylu loftowym

Nieodłącznym elementem stylu loftowego jest wykorzystanie surowych, nieobrobionych materiałów. Czarne meble doskonale wpisują się w tę estetykę, tworzą swoisty kontrast z surowym wykończeniem i budują harmonię pomiędzy elegancją a industrialnym charakterem. Jeśli więc chcemy nieco złagodzić loftowy klimat łazienki, czarne meble będą do tego idealne i wprowadzą nieco nieoczywistego luksusu do, na pozór, ascetycznego wnętrza.

tw

Ponadczasowy kontrast

Kontrast między czernią i bielą odzwierciedla klasykę i luksus. Biel odbija światło, dając wrażenie czystości i przestronności, a czerń pochłania je, dodając wnętrzu głębi i wyrazistości. Minimalistyczna tonacja black&white pozwala na zabawę detalem oraz fakturą. Dobrze odnajdą się tu modne mozaiki albo płytki ceramiczne o strukturalnym wzorze lub oryginalnym kształcie. Decydując się na czarne meble w takim wnętrzu mamy gwarancję, że bez względu na trendy wnętrzarskie, łazienka zawsze będzie wyglądać stylowo i ponadczasowo.

Luksusowe połączenie czerni i złota

Na fali trendu na styl klasyczny powróciło połączenie czerni i złota w łazience. Modna  obecnie armatura złota i miedziana doskonale komponuje się z czernią. To klasyczne połączenie warto podkreślić złotymi uchwytami w meblach. W kolekcji MO-RE możemy samodzielnie stworzyć takie zestawienie, decydując się na czarne bryły ze złotymi uchwytami Twig. Złote uchwyty staną się w tym wydaniu efektowną ozdobą wnętrza i jeszcze bardziej uwydatnią elegancji charakter czarnych mebli.